Türkiye'nin bugünkü gündemi

  • Giriş : 10.07.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin 10 Temmuz 2006, Pazartesi gündemi şu şekilde:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP'nin yeni Genel Merkez binasını ziyaret edecek. (14.00)

- AK Parti MYK Toplantısı Başbakan Erdoğan başkanlığında toplanacak. (19.00)

- Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, AB Genel Sekreterliği'nin AB Komisyonu ile birlikte düzenlediği 'Kadına Karşı Şiddet' konulu toplantıya katılacak. (09.00)

- Milli Eğitim Bakanı Çelik, OKS Sonuçlarını açıklayacak. (10.00)

- TBMM Başkanı Bülent Arınç, Rusya Federasyonu'na gidecek. Arınç, Rusya'ya hareketi öncesinde Esenboğa Havaalanında açıklama yapacak.(10.45)

- Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun'un başkanlığında Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, Tarım Bakanı Mehdi Eker, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TZOB, Fiskobirlik, TİM başkanlarının katılımıyla Fındık Zirvesi toplanacak. (11.00)

- AB 6. Çerçeve Kapsamında yürütülen Hammam Projesi'nin tanıtımı TOBB-ETÜ'de yapılacak. (11.00)

- İttifak arayışlarını sürdüren Rahşan Ecevit, ATO Başkanı Sinan Aygün ile görüşecek. (11.00)

- TOBAV kapatılacak Ankara Yeni Sahne'nin kapatılmaması için Yeni Sahne önünde eylem yapacak. TOBAV'a çeşitli sivil toplum örgütleride destek verecek. (11.00)

- Bedensel Engelliler Spor Federasyonu, Türkiye Spor Yazarları Derneği Ankara Şubesinde, Dünya Atıcılık Şampiyonası ile ilgili basın toplantısı düzenleyecek. (11.00)

- Hürparti Genel Başkanı Okuyan, parti merkezinde basın toplantısı düzenleyecek. (11.30)

- Türkiye ile Filistin yönetimi arasında 1 milyon dolara hibe anlaşması gerçekleşecek. (11.30)

- Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, Avusturya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Roland Ertl'i Genelkurmay Karargahında kabul edecek. 16.45)

- Özel Anafen Dershanesi, OKS sınavında dereceye giren öğrencilerini tanıtacak. (10.30)

- Fatih Belediyesi, Yedikule - Mevlanakapı bölgesinde bulunan metruk ve işgal edilmiş gecekondu ve binaların yıkımını gerçekleştirecek. (11.00)

- III. Ulusal Hidrojen Enerjisi Kongresi tanıtım toplantısı İstanbul'da yapılacak. (11.00)

- Ataköy İlköğretim Okulu'nun anasınıfı ve 1.'inci sınıf öğrenci kayıtları noter huzurunda çekilen kurayla belirlenecek. (11.00)

- Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder, İstanbul'da, yatırım bankası Rothschild'ın Türkiye temsilciliğinin açılışına katılacak. (19.00)

- Adana'da Mehmet Kemal Tuncel Lisesi Müdürü Mahmut Nevruz ve Müdür Yardımcısı Hasan Yanarkaya'ya basın yoluyla hakeret edip, iftira attığı iddia edilen aynı okulun görme özürlü Tarih Öğretmeni Ali Ercan'ın duruşması Adana 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek.

- İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi ve AB Uzmanı Emre Gönen'in konuşmacı olarak katılacağı "Sivil Toplum Kuruluşları ve Avrupa Birliği " konulu eğitim semineri Gaziantep Ticaret Odası'nda düzenlenecek.

- Aleviler ve Alevilik sorunuyla ilgili olarak açılan ve 2001 yılından beri devam eden dört dava ilgili İzmir'de basın toplantısı düzenlenecek. (11.00)

- Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı Tamer Taşkın, inşaatçılarla birlikte inşaatçıların sorunlarıyla ilgili basın toplantısı düzenleyecek. (09.30)

- Göreve yeni atanan Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelcisi Beybit Isabaev İzmir Valisi Oğuz Kaan Köksal ve Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu ziyaret edecek. (10.00)

- Konya Polisi tarafından düzenlenen 'Sünger' operasyonunda gözaltına alınan 45 şahıs, adli makamlara sevk edildi. Sabah saatlerinde adliyeye çıkarılan şahısların Cumhuriyet Savcısına ifade verme işlemleri sürüyor.

- İzmit'te minibüsçüler eylem yapıyor. Minibüsçüler eylemde, zam yapılması ve bedava biniş kartlarının kaldırılmasını isteyecek. (10.00)

- Avrupa Komisyonu Türkiye Delagasyonu Siyasi Müsteşarı Martin Dawson, bazı ziyaretlerde bulunmak üzere bugün Rize'ye gelecek.

- Rize 8. Uluslararası Dağcılık Şenliği, bugün başlıyor. Ülkenin dört bir yanından şenliğe katılmak için gelen dağcılar, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk anıtına çelenk sunacak. Dağcılar daha sonra kamp için Yukarı Kavrun Yaylası'na gidecek.

- Türkiye Diyanet Sen Genel Başkanı Ahmet Yıldız, Trabzon Memursen Şubesi'nde basın toplantısı düzenleyecek.(14.00)

- Güney Kore-Türk Kültür Derneği tarafından organize edilen bir grup iş ve bilim adamı, gezi ve ziyaretlerde bulunmak üzere Trabzon'a geldi.

- Türkiye İşadamları ve Sanayicileri Konfederasyonu (TUSKON) üyeleri, temmuz ayı toplantısı için Trabzon'da toplandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious