Türkiye'nin bugünkü gündemi

  • Giriş : 29.08.2006 / 00:00:00

Türkiyenin bugünkü gündemi derlenmiştir

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’ı Çankaya Köşkü’nde kabul edecek.

- Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, kuvvet komutanları ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Anıtkabir’i ziyaret edecek.

- Hükümet ile memur sendikaları konfederasyonları arasındaki toplu görüşmelerin 6. turu, Başbakanlık Yeni Bina’da yapılıyor.

- İslam Konferansı Örgütü Genel Sekreteri Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, Lübnan’da, Cumhurbaşkanı Emil Lahud, Başbakan Fuad Sinyora, Meclis Başkanı Nebih Berri ve ve Dışişleri Bakanı Fevzi Salluk ile görüşecek.

- Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Manisa’nın Alaşehir ilçesinde gümrük açılış törenine katılacak, Salihli’de Grappa fabrikasının açılışını yapacak. Tüzmen, İzmir’de de Ege İhracatçı Birlikleri ve TARİŞ’i ziyaretinin ardından, İzmir Ticaret Odası’nın aylık meclis toplantısında da konuşacak.

- Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Ankara’da Özcan Çankaya Yaşlı Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin yeni hizmet binasının açılış törenine katılacak.

- Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, bakanlıkta, yeni göreve başlayacak öğretmenlerin atanmalarına ilişkin törene katılıyor.

- Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Toplu Konut İdaresi’nin projelendirdiği yerleşim yerlerinin iletişim altyapısının Türk Telekom tarafından kurulmasına ilişkin protokolün Ankara’daki imza törenine katılacak.

- KESK Genel Başkanı İsmail Tombul, Ankara’da düzenleyecekleri yürüyüşün ardından basın açıklaması yapacak.

- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beykoz’daki yatırımların toplu açılış ve temel atma törenlerine katılacak.

- Uluslararası Katibim Kültür ve Sanat Şenlikleri kapsamında düzenlenen ’’İsmail Dümbüllü Tiyatro Ödülleri’’, İstanbul’da sahiplerine dağıtılacak.

- 15. Dünya Erkekler Basketbol Şampiyonası, Japonya’nın Saitama kentinde çeyrek finalde 2 karşılaşmayla sürüyor. (A) Milli Takım, Arjantin ile karşılaşırken, diğer çeyrek final mücadelesi de İspanya ile Litvanya arasında yapılacak.

- 13. Avrupa Futbol Şampiyonası Eleme Grubu ilk maçında 6 Eylül Çarşamba günü Almanya’da Malta ile karşılaşacak (A) Milli Takım’ın aday kadrosu, İstanbul’da kampa giriyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious