Türkiye'ye ceza var mı?

  • Giriş : 07.01.2008 / 10:19:00

Federasyona kayyum atandı. FIFA'dan Türkiye'ye ceza ihtimali konuşuluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türkiye'de yayınlanan Turkish Daily News'in spor editörü Özgür Korkmaz, Kayyum atanmasından sonra ortaya çıkan durumu FIFA'ya sordu ve 'Futbolun Patronu Kurum'undan konuyla ilgili net cevabı aldı. Bugün orjinal haber ve yorumun Turkish Daily News'de yayınlanacak olan haberin sonunda FIFA'nın basın departmanından yapılan açıklamada şöyle denildi:

"FIFA, diğer 207 üye federasyona olduğu gibi, Türkiye Futbol Federasyonu ile ilgili durumu da yakından izlemektedir. FIFA, TFF'yle son bir kaç aydır federasyonun yeni statüsü hakkında bilgi almak amacıyla sürekli iletişim halindedir.

FIFA YASA HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ

Ayrıca FIFA, TBMM'de yeni onaylanan yasa hakkında da bilgi sahibidir. FIFA başkanı Joseph Sepp Blatter, Spor Bakanı'na yolladığı mektupta yasanın pek çok olumlu yönünün olmasına rağmen tartışılması gereken maddelerinin de olduğunu belirtmiştir. FIFA ve Türkiye Futbol Federasyonu arasında yapılan görüşmeler sırasında Türkiye'ye yönelik bir ceza ihtimali hiçbir şekilde gündeme gelmemiştir. Bu olasılığı öngören bütün görüşler hatalıdır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious