Türkiye'ye çıkın diten dünya İsrail'e neden susuyor?

Türkiye'ye çıkın diten dünya İsrail'e neden susuyor?.22930
  • Giriş : 03.03.2008 / 08:23:00

İsrail çoluk çocuk dinlemiyor katliam yapıyor. Dünyadan ses yok.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İsrail çoluk çocuk dinlemiyor katliam yapıyor. Dünyadan ses yok. PKK'yı hedef alan asker için ABD 'hemen çıkın' diyor.

Amerika çirkin yüzünü gösterdi. İsrail'in soykırımına ses çıkarmayan ABD, teröristleri hedef alan harekat için 'hemen çıkın çıkın' dedi. AB yönetimi ise her zamanki gibi sadece vaziyeti kurtarma adına kınamakla yetindi.

İsrail'in daha dikkatli olmasını söyleyen ABD yönetimi operasyonalara tam destek verdi. Gazze Şeridi'ne dün sabah başlatılan saldırıda ölü sayısı 80'e ulaşırken, geçen çarşamba gününden bu yana 110 kişi öldü.

İsrail, Gazze'ye gıda ve ilaç yardımlarının girişine izin verdi

Öte yandan, İsrail kabinesi bir yandan Gazze Şeridi'nde nüfusun yoğun olduğu yerlerin vurulup vurulamayacağı imkanını araştırırken, diğer taraftan da kuşatma ve askeri operasyonlar nedeniyle her türlü şeye ihtiyaç duyulan Gazze Şeridi'ne 62 kamyon dolusu gıda ve ilaç malzemelerinin girişine izin verildi.

İsrail ordusunun Gazze Şeridi Koordinasyon ve İrtibat Ofisi sözcülüğünden verilen bilgiye göre, 3 kamyon dolusu kan üniteleri, sargı bezleri gibi tıbbi malzemelerle Dünya Gıda Programı'nın sağladığı 7 kamyon yağ, 7 kamyon dolusu şeker, 7 kamyon süt ve süt mamulleri ile meyve, et-balık ürünleri, su arıtma cihazlarının da Sufa geçişi yoluyla Gazze Şeridi'ne girişi sağlandı.

Abbas görüşmeleri askıya aldı

Bu arada Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırısı nedeniyle, bu ülkeyle sürdürülen barış görüşmelerini askıya aldı.
Abbas'ın sözcüsü Nebil Ebu Rudeyna, Filistin Devlet Başkanı'nın "İsrail'in saldırısı karşısında anlamsız hale geldiği için, barış görüşmeleri ve her düzeydeki her türlü ilişkiyi askıya aldığını" açıkladı.

Olmert: Devam edecek

İsrail Başbakanı Ehud Olmert ise, çarşamba gününden beri yaklaşık 100 Filistinli’nin öldüğü Gazze operasyonuna devam edecekleri mesajı verdi.

İsrail Başbakanı Olmert, dünyadan gelen tepkilere rağmen İsrail’in Gazze operasonunun devam edeceğini bildirdi. Ehud Olmert, haftalık Bakanlar Kurulu Toplantısının başında, “İsrail, vatandaşlarını roket saldırılarına karşı korumak için hareket ederken, hiç kimsenin etik değerler dersi verme hakkı yoktur” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious