Türkiye'ye Çin'i alt atme formülü

  • Giriş : 04.09.2007 / 20:45:00

Dünyanın en büyük entegre elyaf ve polimer üreticileri arasında yer alan INVISTA’nın Global Liderler Toplantısı İstanbul’da gerçekleşti. Toplantıdan ilginç öneriler çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tekstil ve moda dünyasına yön veren LYCRA® markasının da üreticisi olan INVISTA’nın Giyim Bölümü Dünya Başkanı Dave Trerotola ve INVISTA Giyim Bölümü MEA/ECE ve Güney Asya Bölgelerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Max Weisendanger İstanbul’da Türk tekstil sektörünün önde gelen isimleriyle bir araya geldi.

Dünyanın en büyük entegre elyaf ve polimer üreticileri arasında yer alan INVISTA’nın Global Liderler Toplantısı 4–6 Eylül tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşti. Eylül ayının ilk günlerinde Fransa’da düzenlenen dünyanın en önemli mayo ve iç giyim fuarlarından 'Lyon Mode City'e katıldıktan sonra İstanbul’a gelen INVISTA Giyim Liderleri, Türk tekstil sektörünün önde gelen isimleri ile temaslarda bulundu, sektörün bugünkü ve gelecekteki durumunu daha yakından gözlemleyerek, tespit ve değerlendirmelerde bulunma fırsatı yakaladı.

Türkiye’nin global tekstil endüstrisindeki yerine dikkat çekmesi ve Türk tekstil dünyasının önemli isimlerini bir araya getirmesi açısından büyük önem taşıyan bu toplantı için İstanbul’a gelen Giyim Bölümü Başkanı Dave Trerotola ve INVISTA Giyim Bölümü MEA/ECE ve Güney Asya Bölgelerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Max Weisendanger’in Türk tekstil sektörüne ilişkin görüşlerini açıkladıkları bir basın toplantısı düzenledi. Trerotola ve Weisendanger, INVISTA olarak Türk tekstil sektörünün geleceğine güvendiklerini ve işbirliğinin hem Türk pazarını, hem de INVISTA’yı büyütmesini arzuladıklarını vurguladı.

Türk medyası ile ilk buluşmasını gerçekleştiren Giyim Bölümü Dünya Başkanı Dave Trerotola, “Türkiye, kaliteli üretimi ve Avrupa pazarına yakınlığı ile tüm dünyada önemli rekabet avantajına sahip bulunuyor. Yüksek kaliteli kumaşlar için büyük öneme sahip olan LYCRA® elyafının pazarını büyütme ve marka bilincini yerleştirme çabalarımız, Türk pazarının da büyümesini destekler niteliktedir. Bu noktada elyaf pazarından doğacak katmadeğerin ve LYCRA® markasının kullanımının artmasını bekliyoruz. Bu durum, Türk tekstil sektörünün büyümesinde de rol oynayacaktır” diye konuştu.

Türkiye kilit ülke

!Trerotola, INVISTA’nın Brezilya, İngiltere, ABD, Singapur ve Çin’le birlikte büyük önem verdiği pazarlardan biri olan Türkiye’nin, Avrupa pazarına yakınlığı ve yüksek teknolojik üretim kapasitesiyle, kilit ülkelerden biri haline geldiğini kaydetti.

INVISTA, Avrupa çapında en büyük elyaf üreticisi konumunu sürdürüyor. Avrupa’da LYCRA® markasına talep artışı devam ederken, bu durum firmanın uzun dönemli başarısı için temel direği olarak görülüyor. INVISTA, sürekli ürün inovasyonu ve üstün müşteri hizmetlerine olan bağlılığını da devam ettiriyor.


INVISTA’dan yeni inovasyonlar

Konuşmasında LYCRA® markasının son inovasyonlarına da değinen Dave Trerotola, yenilikleri şöyle sıraladı:

“Denim için çift yönlü bir streç kumaş teknolojisi olan XFIT LYCRA®; klora dayanıklılık, sarkma ve solmayı önleme özellikleri ile mayolara uygun olarak geliştirilmiş Xtra Life LYCRA® kumaş teknolojisi; siyah kumaşların renklerini daha uzun korumasını sağlayan Black LYCRA® elyafı; kumaş teknolojisinde yeni bir konsept olan, kumaş içine gömülü mikrokapsüller aracılığıyla içgiyim ve çorapta tazelik, ferahlık hissini sunan LYCRA® freshFX™ ve LYCRA® spaFX™ kumaş teknolojileri; kolay bakım, şeklini mükemmel koruma, beden ile eşsiz uyum avantajlarını sunan LYCRA® T–400 elyafı.”

Trerotola, Türkiye’de bulunmaktan ve Türk partnerleri ile görüş alışverişi yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını da sözlerine ekledi.

Türk tekstilinin global açılımına INVISTA desteği

Toplantıda INVISTA felsefesi hakkında bilgi veren İcra Kurulu Başkan Yardımcısı David Duncan da “INVISTA daima, tüm üreticilerin ve müşterilerin değişen her türlü ihtiyaçlarına ileri çözümler getirmek için araştırma ve geliştirme yapmaya odaklanmıştır. INVISTA, tekstil endüstrisindeki müşterilere değer katacak, karlı büyümeyi maksimize edecek, zincirleme verimliliği destekleyecek, INVISTA markalarıyla bağ kuracak küresel erişim ve anahtar inovasyonları sağlama yönünde çalışmaktadır.

Bu yapımızla, Türkiye de dahil olmak üzere, dünyanın her büyük bölgesinde üretim ya da pazarlamada faaliyet göstermeyi sürdürüyoruz. INVISTA inovasyonlarıyla süren tekstildeki büyüme trendi, Türkiye’de de yaşanıyor. Türkiye yüksek kalitede ve müşteri hizmeti odaklı tekstil ve giyim üretimine odaklandığından bu yana, LYCRA® elyafının Avrupa’daki en önemli ülkeleri arasında, en önemli ve başarılı pazarlarından biri olmuştur. Bu gelişme, Türk tekstil sektörünü büyümeye götürmektedir. Sektördeki büyüme INVISTA’nın hem bu pazarda büyümesini sağlayacak, hem de global pazar oranını artıracaktır. Sonuç olarak Türkiye ve INVISTA ortaklığı birlikte bir büyümeyi getirecektir. Biz şirket olarak, atılımcı Türkiye’ye ayrı bir önem veriyor ve güven duyuyoruz” açıklamasında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious