'Türkiye'ye karşı olmak aptallık'

'Türkiye'ye karşı olmak aptallık'.15849
  • Giriş : 26.05.2009 / 16:28:00

Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rainhardt Freiherr von Leoprechting, Türkiye'nin AB üyeliğine karşı çıkılmasının sadece dar görüşlülük değil aynı zamanda aptallık olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Leoprechting, Berlin'deki özel danışma ve yatırım bankası Merck Finck & Co'da düzenlenen törende TD-IHK'ya yeni üye olan şirket temsilcilerine üyelik belgelerini verdi.

Leoprechting burada yaptığı konuşmada, TD-IHK ile Türkiye ve Almanya arasındaki ilişkilerin geliştirilmesini amaçladıklarını, Türkiye'nin Avrupa için her alanda çok önemli olduğunu belirterek, ''Türkiye'nin AB üyeliğine karşı çıkmak sadece dar görüşlülük değil, aynı zamanda aptalca'' dedi.

Türkiye'nin de kendisini ''bir parça'' değiştirmesi gerektiğini, ancak bunu yapabileceğini geçmişte çoğu kez gösterdiğini ifade eden Leoprechting, zamanı geldiğinde Türkiye'nin kendiliğinden AB'ye gireceğine inandığını kaydetti.

Davetlileri, 10 Haziran'da Berlin'deki bürolarının açılışına da davet eden Leoprechting, açılış törenine Alman hükümetinin göç ve uyumdan sorumlu Devlet Bakanı Maria Böhmer ile Almanya Ekonomi Bakanı Karl-Theodor zu Guttenberg'in, Türkiye'den de ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan'ın davet edildiklerini söyledi.

TD-IHK Başkan Yardımcısı Nihat Sorgeç de çalışmaları hakkında bilgi vererek, Türkiye ve Almanya arasında bir köprü görevi gördüklerini ve üyelerinin çıkarlarını korumanın yanı sıra mesleki eğitim kursları vererek toplumsal sorumluluk da üstlendiklerini belirtti.

Konuşmalardan sonra TD-IHK'ya yeni üye olan ve davete katılan bazı şirket yöneticilerine Leoprechting ve Sorgeç tarafından üyelik belgeleri verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*