Türkiye'yi ABD, AB, AKP ve PKK yönetiyor!

  • Giriş : 18.11.2006 / 00:00:00

Emekli General Osman Özbek, Türkiye'nin ABD, AB, AKP ve terör örgütü PKK koalisyonu tarafından idare edildiğini öne sürdü. Özbek, Türkiye'de askerlerin konuşması gerektiğıini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Emekli General Özbek, İTÜ Evi'nde "Türkiye'ye Yönelik İç ve Dış Tehditler"konulu konferans verdi. Özbek, Türkiye'nin ABD, AB, AKP ve terör örgütü PKK koalisyonu tarafından idare edildiğini öne sürdü. Özbek, ABD ve AB'nin Türkiye için tehdit olduğunu ifade etti. ABD'nin PKK'yı desteklediğini ve BOP kapsamında dört ülkeyi içine alacak bir Kürt devleti kurmak istediğini kaydetti.

PKK'yı iç destekli bir dış tehdit olarak niteleyen Özbek, AK Parti yöneticilerinin PKK ile bilerek ve isteyerek mücadele etmediklerini iddia etti. AK Parti'nin Cumhurbaşkanlığını ele geçirmek istediğini söyleyen Özbek, parti yöneticilerinin laik cumhuriyete karşı olduklarını iddia etti. Özbek, AK Parti'nin ABD ve AB'yi orduya karşı kullandığını da ileri sürdü. Laikliğin yeniden tanımlanmasını isteyen TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın Anayasa suçu işlemekle suçlayan Özbek, Milli Bakanı Hüseyin Çelik'i de Türkiye için tek başına tehdit olduğunu savundu.

Özbek, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın Türkiye'ye yönelik tehditleri açıkça ortaya koyduğunu söyledi. Özbek, Genelkurmay Başkanı Büyükanıt'ın konuşması sonrasında açıklamada bulunan ABD'nin Ankara Büyükelçisi Ross Wilson ve AB Türkiye Temsilcisi Hans Jörg Kretshmer'i ıÜüeleştirdi. Özbek, Genelkurmay Başkanı Büyükanıt'ın çok nazik bir şekilde iç siyasete yönelik olmadığını belirterek konuşma yaptığına işaret ederek, ABD ve İngiltere Genelkurmay Başkanlarının hükümetleri doğrudan eleştiren konuşmalar yaptıklarını söyledi. Özbek, ABD'deki kuvvet komutanlıklarının çıkardığı dergilerde Savunma Bakanı Donald Rumsfeld'in istafısının istendiğine işaret etti. Özbek, dergilerde haberlerin çıkmasından ve senato seçimleri sonrasında Rumsfeld'in istifa etmek zorunda kaldığını anlattı.Özbek, ABD'de bu kuvvet komutanları için hiç bir işlem yapılmadığını kaydetti. Özbek, askerlerin konuşmamasının Türkiye için bir tedhit olduğunu iddia etti.

Özbek, Avrupa Birliği tarafından hazırlanan ilerleme raporundaki bazı kısımların hükümet tarafından AB yetkililerine verilerek yazılmasının istendiğini öne sürdü. Başbakan Erdoğan'ın AKP kurulurken kendisine iki aracı gönderdiğini kaydeden Özbek, kendisinin "Bunlar iktidara gelemez" dediğini, bu sözlerinin tutmadığını belirtti. Özbek, aracının, ABD'nin karar verdiğini bunların iktidar olacağını söylediğini aktardı.

AB'nin Türkiye'de askeri yargının kaldırılmasını istediğini ifade eden Özbek, askeri yargının anlı şanlı komutanlarının yargılamaktan kaçınmadığını söyledi. Özbek, Şemdinli İddiananamesi'nin gereğinin yapılmasını istedi. Özbek, idiaanamede Genelkurmay Başkanı'nın çetebaşı olarak yer aldığını hatırlattı.

Özbek, konuşmasında 28 Şubat'ın Türkiye'ye 8 yıllık eğitimin getirilmesi konusunda yararının olduğunu söyledi.

Özbek, konuşmasında Türkiye'deki güncel gündeme yönelik gazete haberlerini okuyarak değerlendirme yaptı.

Özbek'in konuşmasını dinlemeye gelenler arasında eski MGK Genel Sekreteri emekli Orgeneral Tuncer Kılıç da yer aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious