Türkiye'yi başka noktalara çekmek isteyorlar

  • Giriş : 15.04.2007 / 00:00:00

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Türkiye'yi çeşitli noktalara çekmek isteyenler, tartışma çıkarmak isteyenler olduğunu bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Tüzmen, ''Ama siz işinizi doğru yapın. Bizim derdimiz halkımızın eğitiminin, sağlığının iyi bir şekilde yapılması. Bizim derdimiz, işsizimize iş bulmak. Biz başka tartışmalar içine girmiyoruz, işimize bakıyoruz'' dedi.
Çeşitli incelemelerde bulunmak üzere kente gelen Bakan Tüzmen, Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde AK Parti Gençlik Kolları tarafından düzenlenen ''Çanakkale Zaferi'' konulu fotoğraf sergisini gezdi. Bakan Tüzmen, burada mahalli sanatçıların söylediği Çanakkale türküsüne eşlik etti.
Sivassporlu taraftarların tezahüratı üzerine yanlarına giden Bakan Tüzmen, Sivasspor-Gaziantepspor karşılaşmasında dostluğun kazanmasını istedi.
Bakan Tüzmen, AK Parti Sivas İl Teşkilatını ziyaretinin ardından Atatürk Etnografya ve Kongre Müzesini gezdi.
Sivas Kongresinin yapıldığı salonda Gaziantep delegesinin yerine oturan Tüzmen, burada basın mensuplarına hatıra fotoğrafı çektirdi.
Kentin tarihi mekanlarını da gezen Bakan Tüzmen, Buruciye Medresesinde el sanatları ustalarının çalışmalarını izledi. Bakan Tüzmen, ziyareti sırasında tezhip, ahşap oyması ve ağızlık yapmaya çalıştı.
AK Parti Sivas İl Teşkilatının ''İl Danışma Meclisi Toplantısı''na da katılan Bakan Tüzmen, partisinin kendisiyle yarıştığını, başka kimseyle yarış içinde olmadığını söyledi.
Önümüzdeki dönemin de kendileriyle yarıştıkları bir dönem olacağını ifade eden Tüzmen, ''Bakın Türkiye'yi çeşitli noktalara çekmek isteyenler var. Tartışma çıkarmak isteyenler var. Ama siz işinizi doğru yapın. Bizim derdimiz halkımızın eğitiminin, sağlığının iyi bir şekilde yapılması. Bizim derdimiz işsizimize iş bulmak. Biz başka tartışmalar içine girmiyoruz. İşimize bakıyoruz'' dedi.
''Çok daha kuvvetli şekilde birbirimize sarılmamız lazım'' diyen Bakan Tüzmen, konuşmasını şöyle tamamladı:
''Tıpkı insan vücudunda olduğu gibi ülkeler içinde de mikroplar vardır. İnsan vücudundaki mikrop, insan biraz halsiz olduğu zaman, kendisine iyi bakmadığı zaman ortaya çıkar. Bunlar kanımızda dolaşan mikroplardır. Siz biraz yavaşlarsanız, biraz kendinize bakmazsanız, hemen bakarsınız ateşiniz yükselir, mutlaka bir taraftan da bir şeyler çıkar. Devletler vardır. İçinde yaşayan mikropları bir tek kişi başına geliri artırdığınız zaman yok edebilirsiniz. Sağlıklı bir vücut için sağlıklı bir ticaret, sağlıklı bir ihracat başka çaremiz yoktur. Ancak o zaman içeride bize içerden ve dışardan enjekte edilmeye çalışan mikroplardan uzak tutabiliriz kendimizi.
Kuvvetli bünye, o bizi birbirimize bağlayan değerler, bunlar bir çimento olarak hepimizi kapsar. Bizim zenginliklerimiz o çimentonun içinde. 10 bin dolar kişi başına gelir çimentosunun içinde. O zaman Sivas'taki bu çimento fabrikası gibi, ürünleri gibi, Sivas'ın traverteni, mermeri gibi sağlam tek zemin haline gelir. Bunu sağlamamız lazım.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious