Türkiye'yi bu kadar kandırdığımız yeter

  • Giriş : 07.11.2008 / 07:17:00
  • Güncelleme : 07.11.2008 / 00:08:15

AB'nin, Hırvatistan’a verdiği “üyelik tarihi”ni Türkiye’den esirgemesine, Avrupa Parlamentosu üyelerinden tepki.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Avrupa Parlamentosu Dış İlişkiler Komisyonu'nda Türkiye raporu görüşülürken Lüksemburglu parlamenter Bettel, Olli Rehn'e “Türkiye AB süreci benim yaşımı da geçti. AB devamlı Türkiye'yi oyalayacak bir şeyler buluyor. Türkiye'ye niçin Hırvatistan gibi raporunuzda tam üyelik tarihi vermiyorsunuz?” diyerek tepki gösterdi.

Avrupa Birliği'nin, Hırvatistan'a verdiği “üyelik tarihi”ni Türkiye'den esirgemesine, Avrupa Parlamentosu üyelerinden de tepki geldi.

AP Dış İlişkiler Komisyonu'nda AB'nin genişleme çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Avrupa Komisyonu Üyesi Olli Rehn, Türkiye'yle ilgili ilginç sorulara muhatap oldu.

Avrupa Komisyonu'nun 2008 ilerleme raporlarını açıklamasının ardından AP'ye bilgi vermek üzere Dış İlişkiler Komisyonu'nda düzenlenen toplantıya katılan Olli Rehn, burada Lüksemburg'lu milletvekili Xavier Bettel'in Türkiye ile ilgili tepkisel sorusu ile da karşıladı.

OLLI REHN'İ ŞOKE EDEN TEPKİ

Xavier Bettel Rehn'e, “Türkiye AB süreci benim yaşımı da geçti. AB devamlı Türkiye'yi oyalayacak bir şeyler buluyor. AB Türkiye'yi istiyor mu istemiyor mu? Türkiye'ye niçin Hırvatistan gibi raporunuzda tam üyelik tarihi vermiyorsunuz” sorusunu yöneltti.

Olli Rehn ise, Türkiye ile müzakerelerin tam üyelik hedefiyle yapıldığına dikkati çekerek,Türkiye'nin AB için önemine dikkati çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*