Türkiye'yi dünyanın ilk 10 ülkesi arasına sokacağız!

  • Giriş : 14.05.2006 / 00:00:00

Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, 5 yıl sonra Türkiye'yi dünyanın ilk 10 ülkesi arasına sokacaklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, AK Parti Osmaniye 2. Olağan Kongresine katılmak ve Adalet Sarayı'nın açılışını yapmak üzere Osmaniye'ye geldi. Bakan Çiçek, ilk ziyaretini valiliğe yaptı. Osmaniye Valisi Zübeyir Kemelek, Bakan Çiçek'i makamında karşılayarak ille ilgili brifing verdi. Bakan Çiçek, daha sonra Belediye Başkanlığını ziyaret ederek Başkan Davut Çuhadar'dan belediye çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.

Valilik ve Belediye ziyaretlerini gerçekleştiren Bakan Çiçek, spor salonunda yapılan ve 3 adayın yarıştığı AK Parti Osmaniye 2. Olağan Kongresine katıldı. Burada bir konuşma yapan Bakan Çiçek, partisinin icraatlarını anlattı. Türkiye'nin AK Parti iktidarı ile beraber bir değişim geçirdiğini belirten bakan Çiçek, eğer 5 yıl daha iktidarda kalmaları halinde Türkiye'yi dünyanın ilk 10 ülkesi arasına sokacaklarını söyledi.

Bakan Çiçek, "50'den fazla parti var. Ancak bunların birçoğu tabela partisi. Türkiye partisi olan tek parti AK Parti'dir. Bizim arkamızda güç odakları, büyük holdingler yok. Bizim arkamızda milletimiz var. Hedefimizden sapmaz ve Allah niyetimizi bozmazsa hedeflerimize ulaşacağız. Milletimizin duaları ve teveccühleriyle 5 yıl daha iktidarda kalırsak dünyanın ilk 10 ülkesi arasına gireceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın." diye konuştu.

Türkiye'nin dünyanın en zor yönetilen ülkelerinden biri olduğunu dile getiren Adalet Bakanı Cemil Çiçek, etraflarında 16 mayınlı bölgenin bulunduğunu, bunlardan 13'ünün kendi çevrelerinde olduğunu kaydetti.

Türkiye'nin kendi iktidarları ile beraber dış itibarının arttığını ve Avrupa Birliği müzakerelerinde dişe diş mücadele ettiğini belirten Bakan Çiçek, "Kimse bu işlerin kolay kazanıldığını zannetmesin. Siyaset meydanlarına yeniden şapkasını sallayarak girmek isteyenler var. Köşeye çekilmesi gerekenler milleti kandırmaya çalışıyor. Eğer bu millet onun ailesi kadar zenginleşseydi milli gelir 5 bin değil 30 bin dolar olurdu" diye konuştu.

Adalet Bakanı Çiçek daha sonra Adalet Sarayı'nın açılışını gerçekleştirdi. Kongreye Meclis Başkan Vekili Nevzat Pakdil, AK Parti Grup Başkan Vekili Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa da katıldı. Kongrenin divan başkanlığını ise Niğde Milletvekili Erdoğan Özege ve Ordu Milletvekili Enver Yılmaz yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious