"Türkiye'yi Fethullah Gülen'e bırakmayacağız"

  • Giriş : 30.01.2009 / 00:33:00
  • Güncelleme : 29.01.2009 / 23:27:40

Perinçek, ordunun içinde ''Karargah evleri'' diye bir çalışmalarının olmadığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

''Ergenekon'' davasının tutuklu sanıklarından İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, ordunun içinde ''Karargah evleri'' diye bir çalışmalarının olmadığını belirterek, ''İp böyle bir alçaklığı yapmaz. Ordu içinde ordu, Ordu içinde karargah evleri örgütlemez'' dedi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada çapraz sorgusuna devam edilen Perinçek, Cumhuriyet Savcısı Nihat Taşkın'ın ''TSK'ya ilişkin bazı ithamları olduğunu'' dile getirmesi üzerine, ağır ithamları olduğunu, bunu söylemeye devam edeceğini belirtti.

Perinçek, 12 Mart'ta, 12 Eylül'de çok sayıda subayın atıldığını, asıl yargılanacak olanların bu subayları atanlar olduğunu ifade ederek, ''Ortada yapılmış darbeler var. Onları yargılayın'' dedi.

Savcı Taşkın, darbeye teşebbüs etmenin de suç olduğunu belirterek, ''Darbeleri yapanların yargılanması gerektiğini söylüyorsunuz. Yargı konulmuş olan kuralları uygulamakla yükümlüdür'' karşılığını verdi.

Perinçek, başka bir soru üzerine, Türkiye'de en fazla 10 yıl içerisinde ''Kemalist devrimin olacağını, ama bunun Ergenekon ile ilgisinin bulunmadığını'' söyledi.

Savcı Taşkın'ın ''Karargah Evleriyle ilgili çalışmalarınızı değerlendirir misiniz?'' sorusu üzerine Perinçek, ''böyle bir çalışmanın kesinlikle olmadığını'' ifade etti.

Bu belgenin nereden çıktığını tutuklu sanıklardan Nusret Senem'in açıklayacağını belirten Perinçek, ''Genelkurmay Başkanlığının da bu belgenin İP ve Ergenekon ile ilgisin olmadığını 2 kere açıkladığını'' kaydetti.

Perinçek, ''Bizim ordunun içinde Karargah Evleri diye bir çalışmamız yok. Askeri yargı da bunu soruşturuyor. 2 ay içinde açıklanacak. Bizim partinin böyle bir şey yapması mümkün değildir. İP böyle bir alçaklığı yapmaz. Ordu içinde ordu, Ordu içinde Karargah Evleri örgütlemez'' diye konuştu.

Savcı Taşkın'ın, ''Sizin de bir anayasa taslağınız var. Siz sivil değil misiniz?'' şeklindeki sorusu üzerine Perinçek, ''millet ve Ordu birleşmesiyle, Atatürk'ün anayasasının yeniden yorumlanarak anayasa oluşacağını'' dile getirdi.

-''ENGİZİSYON YARGISI YAPILIYOR''-

Burada ''engizisyon yargısının yapıldığını'' savunan Perinçek, düşüncelerinin, fikirlerinin yargılandığını iddia etti.

Perinçek, ''Acaba kafaların içinde silahlı devrim mi var deniliyor. Biz de engizisyon sanığı olarak, evet Türkiye'nin önünde bir devrim var. Türkiye çok kirlendi. İdeolojisini, ahlakını temizlemesi için devrim olacak. Siz beni içeri tıksanız, odunların üzerinde yaksanız da ben bunu söylemeye devam edeceğim'' diye konuştu.

Savcı Taşkın'ın ''illegal yapılanma içinde misiniz'' şeklindeki sorusuna üzerine Perinçek, ''illegal bir yapılanmaları olduğunu gösteren tek bir delil bulunmadığını'' söyledi.

Savcı Taşkın'n ''Fabrikatör adlı belgede yöntemleriniz anlatılıyor'' sözlerine Perinçek, ''Bu belgedeki alçakça suçlamaları nefretle reddediyorum'' karşılığını verdi.

Savcının, Tuncay Güney'in ev aramasında bulunduğu ve Perinçek'e hitaben yazıldığı belirtilen mektubu sorması üzerine Perinçek, hiç kimsenin kendisine böyle bir mektup getirmediğini ifade etti.

Perinçek, ''Fabrikatör''ü Mehmet Eymür'ün yazdığını, ''karşı cephedeki bu insanla nasıl aynı örgütte olacağını'' sordu.

Doğu Perinçek, ''O mektup bana gelmedi. O mektubu getirenin suratına çarparım. Bana kimse öyle bir mektup getiremez. Size boyun eğdim mi ki onlara boyun eğeyim. Ben kimseye boyun eğmem. Paçavra gladyoya mı boyun eğeceğim'' diye konuştu.

-MUZAAFER TEKİN İLE TANIŞIKLIĞI-

Perinçek, başka bir soru üzerine, ''Ergenekon'' ile ilgili 1987'de MİT tarafından hazırlanan raporun resmi belge olmadığı, etüt olarak açıklandığını, 1996'daki raporu da Eymür'ün hazırladığını söyledi.

Doğu Perinçek, Tuncay Güney'in Aydınlık Dergisinde çalışmadığını, Güney'i karanlık işleri olan bir eleman olarak bildiklerini kaydetti.

Savcı Taşkın'ın ''PKK'ya silah satan yetkilileri bildiğini'' söylemesi üzerine, Perinçek, PKK'ya silah satış ekibinin başında CIA-MOSSAD takımının olduğunu, bunun 6 Aralık 1998'de Aydınlık kapağında yayınlandığını, haberde bu konuda bir soruşturma başlatıldığı, soruşturulanlar içinde Tansu Çiller, Sedat Bucak ve Mehmet Ağar'ın olduğunun söylendiğini anlattı.

Savcı Taşkın'ın başka bir sorusu üzerine Muzaffer Tekin ile tanışıklığını yeniden anlatan Perinçek, şunları söyledi:

''Zafer tepesine ismini veren bir komutanı partimize üye yapmak istedik. Yine teklif ediyorum; üye olsun. Danıştay olayını yaptığına en ufak ihtimal vermedim. Olaydan üç dört ay önce tanışmıştım. Samimi buldum. Bilgisayarımda tabii ki e posta kaydı olur. İlhan Selçuk'un da Kemal Alemdaroğlu'nun da olur. Sizden mi korkacağım? Sorduklarınızın suçla ilgisi yok. Korku yaratmak istiyorsunuz. Türk aydınlarının birbirleriyle konuşmalarını engelleyemezsiniz. Türk devrimci aydını; Mustafa Kemal önderliğinde birleşecek, bu Fethullahçı mekanizmayı yerle bir edecektir. Aldınız mı cevabınızı? Türkiye'yi Fethullah Gülen'e Amerika'ya bırakmayacağız. Yazın bunu mütalaaya. İrtica Türk milletini yeneceğini zannetmesin''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*