Türkiye'yi gururlandıran görüntüler!

Türkiye'yi gururlandıran görüntüler!.19064
  • Giriş : 22.02.2009 / 18:51:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 12:07:49

Kenya'da öğrenciler Gül'e sürpriz yaptı, memleketi Kayseri'nin meşhur türkülerinden Gesi Bağları'nı söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Cumhurbaşkanı Gül, kara kıta ülkesi Kenya'da, Türk girişimciler tarafından yaptırılan Türk Koleji Light Academy'nin açılışını yaptı. Açılış sırasında Kenyalı öğrencilerin sürprizi Gül çiftini sevindirdi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kara kıta ziyareti sürerken Afrika'nın ortasında yaşanan manzara Türkiye'nin gururu oldu. Kenya'nın başkenti Nairobi'de inşa edilen Türk Koleji Academy'nin açılışını eşi Hayrunnisa Gül ile birlikte yapan Cumhurbaşkanı Gül'ü, Kenyalı öğrenciler Türkçe söyledikleri "Hayat bayram olsa" şarkısıyla karşıladı. Okuldaki sınıfları gezen Gül, Kenyalı öğrencilerle Türkçe sohbet etti. Eğitimde gösterilen kitapları da inceleyen Gül, öğretmenlerle de tek tek ilgilendi.

Öğretmen ve öğrencilere yakın ilgi gösteren Gül çiftine bir de sürpriz vardı. Ömer Abdullah isimli Kenyalı öğrenci, Cumhurbaşkanı Gül'e memleketi Kayseri'nin meşhur türkülerinden Gesi Bağları'nı söyledi. 

Kenyalı öğrencilerin sürprizleri bu kadarla da sınırlı değildi. Öğrenciler Cumhurbaşkanı Gül'e Afrika'nın resmini, Hayrunnisa Gül'e ise el yapımı ayna hediye ettiler Cumhurbaşkanı Gül ve beraberindeki Tuskon heyeti bugün Tanzanya'ya geçti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*