Türkiye'yi parçalayan haritayı parçaladılar

  • Giriş : 05.11.2006 / 00:00:00

Eskişehir'de, sözde Ermeni soykırımı iddialarına karşılık Her Şey Vatan İçin Platformu kuruldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Eskişehir'de çeşitli derneklerin bir araya gelmesiyle Her Şey Vatan İçin Platformu oluşturuldu. Platform, Eskişehir Ticaret Odası(ETO) Salonu'nda ilk toplantısı yaptı. Platformu oluşturan dernek yetkililerinin katıldığı toplantıda divan başkanı seçildikten sonra amaç ve ilkeler okundu. Platform sözcüsü Ali Akyüz, amacın Türk milletinin milli konulardaki hassasiyetlerini diri tutmak için bu konularda duyarlı olan sivil toplum kuruluşlarını tek çatı altında toplamak olduğunu söyledi.

Milli konularda verilecek destek ve gösterilecek tepkilerin Eskişehir'in ortak sesi olarak dile getirilmesini sağlayacaklarını kaydeden Akyüz, bu sesin sürekliliğinin de sağlanacağını ifade etti. Platformun siyaset üstü olduğunu vurgulayan Akyüz, platformun tüm gücünü Türk milletinden aldığını söyledi.

Akyüz konuşmasının ardından, "Sizleri , ABD ve işbirlikçilerinin bir türlü yalanlayamadıkları, ülkemizin Doğu ve Güneydoğusu'nu koparılmış olarak gösteren haritayı yırtmaya davet ediyorum." demesinin ardından katılımcılar hep birlikte söz konusu haritaları parçaladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious