Türkiye'yi sarsacak şok iddia!

Türkiye'yi sarsacak şok iddia!.12354
  • Giriş : 25.04.2009 / 03:27:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 16:22:08

Lav silahları ve bombaların çıktığı İstek Vakfı arazisinde ceset arandığı da iddia ediliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Ergenekon soruşturmasının ikinci iddianamesine giren bazı diyaloglarda, iddia edilen ETÖ'nün insanları öldürerek Dalan'ın arazisine gömdüğü yönünde ifadeler bulunduğu ve kazı çalışmalarının da bu ifadelere göre yapıldığı söyleniyor.

TÜRKİYE'Yİ DERİNDEN SARSACAK İDDİA

Türkiye, iddianamede silahlı terör örgütü olarak geçen Ergenekon'un yeni bir cephaneliğini şaşkınlıkla izlerken, bambaşka bir iddia daha gündeme geldi. İddianın doğru olup olmadığı henüz bilinmiyor ama oldukça vahim.

DALAN'IN ARAZİSİNDE CESET ARANIYOR

Aramalarda ortaya çıkan lav silahları, roketatarlar ve bombalarla Ergenekon'un bir cephaneliğinin daha ele geçirildiği arazide, dedektörler ve özel köpekler yardımıyla karış karış yapılan aramaların aslında ceset bulmak için başladığı iddia ediliyor. Öyle ki iddialara göre, kendisi de bir Ergenekon sanığı olan Bedrettin Dalan'ın İstek Vakfı'na ait arazideki aramalar cephanelik değil ceset bulmak için başlatılmıştı.

TELEFONDA ÖLÜM KONUŞMASI

Tüyler ürpertici bu iddianın kaynağı ise Ergenekon'un ikinci iddianamesine giren, bir diyalog. Görüşmede bir kişinin Bedrettin Dalan'ı kastederek 'Adam öldürtüp, cesetleri Poyrazköy'deki arazisine gömdürüyor' dediği belirtiliyor.

SAVCILAR'DA OLAY YERİNDE

Kazı çalışmalarında bugün 3. gün. Hava şartları çalışmaların hızını kesiyor. Ancak bilinen şu, kazı için tespit edilen pek çok şüpheli nokta var ve ortaya atılan bu iddia, bulunan lav silahı, el bombaları ve plastik patlayıcıların ardından yabana atılabilecek gibi de görünmüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*