Türkiye'yi sarsan saldırıyı kimler gerçekleştirdi?

Türkiye'yi sarsan saldırıyı kimler gerçekleştirdi?.14429
  • Giriş : 09.07.2008 / 13:45:00
  • Güncelleme : 09.07.2008 / 13:53:44

Türkiye'yi sarsan saldırı ne için gerçekleşti? Soru çok, yanıtlar aranıyor...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul Valisi Muammer Güler İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da hastaneye geldi.

İstihbari bilgilerin değerlendirildiğini söyleyen Güler, “Kimlerdir, hangi amaca yöneliktir. Bunların tespiti için çalışmalar devam ediyor” dedi. Güler, saldırganların 4 kişi olduklarını bildiklerini söyleyerek, iki saldırganın kimliğinin tespit edildiğini ve Türk uyruklu olduklarını kaydetti. Saldırının yapıldığı polis kulübesinin zırhlı olduğunu belirten Güler, o kapının vize için kullanılan bir kapı olduğunu belirtti.

SURİYE PASAPORTU

Saldırıda yanıtını arayan birinci soru saldırının aslında polise yönelik olarak mı gerçekleştirildiği yoksa teröristlerin ABD Başkonsolosluğu binasına girmek için mi geldikleri?...

İlk bilgilerde ölü ele geçirilen teröristlerin üzerinde Suriye pasaportu bulunduğu öne sürülüyor. Ancak bu bilgi resmi olarak henüz açıklanmadı. Pasaportların sahte olup olmadıkları da bilinmiyor... Teröristlerin kullandığı silahların da balistik incelenemesine jet hızıyla başlandı. İncelemede bu silahların daha önce başka eylemlerde kullanılıp kullanılmadığı da ortaya çıkacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*