Türkiye'yi TIR'lar tanıtacak

Türkiye'yi TIR'lar tanıtacak.7596
  • Giriş : 20.09.2006 / 00:00:00

DHL Express Lojistik ve Taşımacılık firması tarafından hazırlanan ve dış yüzey düzenlemelerinde Türkiye'yi tanıtıcı görseller bulunan TIR'lar, yola çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

"Tarihi, doğayı ve daha fazlasını keşfetmek için Türkiye'yi ziyaret edin, Medeniyetlerin kalbi Türkiye'yi ziyaret edin" sloganlarını taşıyan 3 TIRr The Marmara Oteli'nde yapılan törenle yola çıktı. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile DHL Expres Lojistik ve Taşımacılık firması işbirliği ile hazırlanan ve üzerlerinde Türkiye'yi tanıtıcı görsellerin bulunduğu TIR'lar, Bakan Koç'un da hazır bulunduğu törenle tanıtıldı. Bakan Koç, tanıtımın yeni dünyanın gereksinimi olduğunu söyleyerek, bunu yeni fırsat ve imkanlarla yapmanın önemine değindi. Bakan Koç, "Bu işbirliğinden çok istifade edeceğimizi düşünüyorum. Kısa zamanda Avrupa yollarında 100 TIR'ın tanıtıcı görsellerle yol alması güzel ve istisnai bir olaydır. Özel sektörün dinamizmine inanıyorum. Onun için onlarla çalışıyorum. Ortak çıkar değil, ortak menfaat söz konusudur. Bu işbirliğinin ülke menfaatine olmasını diliyorum" şeklinde konuştu. Menfaatleri birleştirerek Türkiye'nin tanıtımını ve daha da bilinmesini amaçladıklarının altını çizen Koç, "Bu bilinmenin güzel olmasını, gerçek olmasını arzu ediyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

DHL Express Lojistik ve Taşımacılık firması Bölge Direktörü Michel Akavi ise Türkiye'nin, Avrupa'nın en büyük TIR filosuna sahip olduğunu söyleyerek, Türkiye markasının Avrupa'da tanınmasını amaçladıklarını belirtti.

Bilgilendirme toplantısının ardından Bakan Koç ve Akavi, The Marma Oteli önünde bulunan 3 TIR'ın önüne gelerek basın mensupların poz verdi. Bakan Koç, eline aldığı bayrak ile temsili olarak yola çıkış işareti verdi. Gazetecilerin "TIR'a biner misiniz" şeklindeki isteklerini geri çeviren Bakan Koç, "Binersem o zaman da uyudu diye haber yaparsınız" şeklinde espiri yaptı.

Türkiye'nin tarihi unsurlarının resimlerinin yer aldığı tırlardan 3 tanesi yola çıkarken, yıl sonuna kadar bu rakamın 100'ü bulacağı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious