Türkiye'yi uyutmaya çalışıyorlar!

  • Giriş : 30.09.2006 / 00:00:00

Saadet Partisi Başkanı Recai Kutan, Amerika'nın PKK ile mücadele koordinatörü tayin etmesinin Türkiye'yi uyutma politikası olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

PKK ile daha etkin bir mücadele konusunda üçlü koordinötürlüğün oluşturma fikrini eleştiren Kutan, terörü örgütünün Kuzey Irak'ta Amerika'nın desteği ile ayakta kaldığını iddia etti.

Kutan şunları söyledi; "Amerika Birleşik Devletleri sözüm ona bizim stratejik ortağımız. Ancak bütün davranışları ortaklık anlaşı ile telif edilemeyecek adate düşman bir tavır içerisindedir. Bugün kuzey Irak'ta PKK nasıl ayakta duruyor? Amerika'nın desteği ile. PKK nasıl oldu da böylesine gelişti? Bundan yıllar önce eski Genel Kurmay Başkanı Doğan Güreş paşa basın önünde açıkça ifade etti. Amerikan helikopterlerinin felanca dağın üstüne gelerek PKK militanlarına malzeme bıraktılar diye. Yapan kim? Amerika."

NATO'nun İtalya'nın başkenti Roma'da bulunan eğitim kolejinde bir Amerikan subayının Türkiye'nin bir bölümünü de içeren harita üzerinde konuşma yapmasına değinen SP Genel Başkanı, "Amerikan subayının o alçakça hazırlanmış ve adeta Sevr'i hatırlatan harita üzerinde bir konuşma yapmasını gayet normal buluyorum. Adamların anlayışı bu zaten. Bunların bütün amacı Türkiye'de Sevr'in yeniden hortlatılmasıdır. Dolayısıyla bir koordinatör tayin edelim, siz de bir koordinatör tayin edin. Bu tamamen Türkiye'yi uyutma politikasıdır. Bundan herhangi bir şeyin çıkması mümkün değildir. Yapılacak en önemli şey Türkiye'nin gerek Amerika Birleşik Devletleri ve gerekse Avrupa Birliği ülkelerine gayet net ve sert bir tavır içerisinde davranması gerekmektedir. Adamlar her türlü şeyi yapıyor. Sen bir şey yapmayınca biraz daha ötesini yapıyorlar." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious