Türkler rakiplerini toz duman etti

Türkler rakiplerini toz duman etti.11915
  • Giriş : 13.05.2009 / 12:29:00

Moskova'da dün gerçekleşen Eurovision şarkı yarışması yarı finalinde Türkiye'yi temsil eden Hadise'nin finale çıkması Rus basınında geniş yer aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Rus basını Hadise'nin final gecesinin favorileri arasında yer aldığını yazdı.

MOSKOVSKİ KOMSOMOLETS: HADİSE'NİN ŞANSI DAHA DA ARTTI

Moskovski Komsomolets gazetesi, "Kendi pop numarası 'Düm Tek Tek' ile Türkiye'nin temsilcisi Hadise'nin zafer şansı daha da arttı. Hadise gazetecilerden kendi kıyafetini uzun süre sakladı, sonuçta da göbek dansına özgü klasik kıyafette çıktı. Fakat şarkıyı bu sefer ses kayıtlarından daha kötü seslendirdi. Türk kökenli Belçikalı kızın gıcırdamaklı sesi tam şarkı havasında değildi. Hadise, sahnede yüzünü daha güler yüzü de gösterebilirdi."

Rus Ria Novosti haber ajansı ise dünkü Eurovision-2009 şarkı yarışmasıyla ilgili haberde Hadise'nin fotoğrafını yayınladı. Haberde, "Finale çıkan yarışmacılar arasında Türk sanatçı Hadise de var. Seyircilerin ve profesyonel jürinin oylaması sonucunda ismi belirlenen Hadise 18 numarayla Düm Tek Tek şarkısıyla yarışacak. Hadise yarışmanın favorilerinden biri sayılıyor." denildi.

KOMSOMOLSKAYA PRAVDA: "TÜRKLER ERMENİ BAYRAĞI, ERMENİLER DE TÜRK BAYRAĞI SALLADI."

Komsomolskaya Pravda ise haberinde ilginç yorumlarda bulundu. Rus gazete, Eurovision şarkı yarışmasının Türk-Ermeni barışına katkı sağlayacağını belirtti. Hadise'nin iki fotoğrafının yer aldığı haberde şu ifadeler kullanıldı: "Olimpiyski stadı tıklım tıklım dolu idi. Misafirler hem kendi hem de başka ülke sanatçılarını da destekledi. Çok ilginç: Ermeni sanatçılar sahneye çıktığında Türk bayrakları göklerde sallandı. Hadise'yi ise Ermeni bayraklarla selamladılar. İnanılmaz ve aynı zamanda da hoş bir manzara, çünkü 1915 olaylarından bu yana iki ülke arasında eski düşmanlık devam ediyor. Anlaşılan Eurovision şarkı yarışması bu eski düşmanlığın giderilmesine katkı sağlayacak." Gazete, yarışma sırasında en çok sallanan bayraklardan birinin de ay yıldızlı Türk bayrakları olduğunu belirtti.

ARGUMENTI İ FAKTI: "TÜRKLER HERKESİ TOZ DUMAN ETTİ."

Argumentı i Faktı gazetesi ise, dünkü yarışmada Hadise'nin tüm katılan sanatçıları toz duman ettiğini belirtti. Gazete, "Hadise'nin ismi ilk 10'un lideri durumunda." dedi.

Rus haber portalı Vzglyad da Hadise'nin yarışmanın favori isimlerinden biri olduğunu belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*