'Türkler'e karşı ayaklandık'

  • Giriş : 10.09.2006 / 00:00:00

Ermeni başbakanının Ermeni soykırımı raporları THK tarafından kitap haline getirildi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ermenistan'ın ilk Başbakanı Ovanes Kaçazuri tarafından yayınlanan ve soykırım iddialarını çürüten raporu, Türk Hava Kurumu (THK) Başkanlığı kitap haline getirdi.

Ermenistan'ın İlk Başbakanı Ovanes Koçazuri'nin kendi imzasıyla sunulan raporunu Türk Hava Kurumu (THK) Başkanlığı kitap haline getirdi. Türkler'in Ermeni soykırımı iddialarını yalanlayan kitap ile ilgili bilgi veren THK Erzincan Şubesi Başkanı Yusuf Özarslan, kitabın Erzincan'daki tüm kütüphanelere gönderildiğini ifade etti.

128 sayfalık raporunda yer alan bazı bilgilerin Türkler'in Ermeniler'i katletmediğini açık ve net bir şekilde anlattığını belirten Özarslan, raporun ele geçirilmesiyle birlikte THK Başkanlığının raporu kitap haline getirdiğini söyledi. Özarslan; "Bir kez daha sözde Ermeni soykırımının yalanladığı bu kitabı vatanını seven her Türk çocuğunun okuması en büyük dileğimizdir. Kitapta yer alan bazı noktalar ise şöyle: 'Türkler'e karşı ayaklandık. Barışı sabote etmek için savaştık bile. Artık hepimiz Türkler'in düşmanı olan itilaf devletlerinin kampındaydık. Türkiye'den denizden denize Ermenistan talep etmekteydik. İtilaf devletlerinin ordularını Türkiye'ye göndermeleri ve hakimiyetimizi temin etmeleri için Avrupa ve Amerika'ya resmi çağrılar yaptık. Nihayet şu da var ki, var olduğumuz sürece aralıksız olarak Türkler'le savaştık. Öldük ve öldürdük. Artık, Türkler'e ne gibi bir güven telkin edebiliriz ki?' Her Türk'ün bu kitabı alıp okuması gerekiyor" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious