Türkleri çıldırtan Kürdistan pankartı

  • Giriş : 01.12.2006 / 00:00:00

2 ay önce Trabzonspor'un Osasuna ile İspanya'da oynadığı maçta açılan pankartın benzeri Celta Vigo tribünlerinde açılınca, Fener'liler çıldırdı. Çirkin afiş apar topar kaldırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Çok değil, bundan yaklaşık 2 ay önce Trabzonspor, UEFA 1. tur rövanşında Osasuna ile Navarra Stadı’nda kozlarını paylaşmıştı...

Gecenin hemen başında kale arkası tribünlerinde asılan bir pankart hem stattaki Türkleri hem de protokolde oturan Bordo-Mavili ekibin yöneticilerini adeta çılgına çevirmişti. “Freedom Kürdistan'' (Kürdistan’a özgürlük) pankartı bu tepki ve girişimler sonrası indirilmişti. Aynı olay, dün ne büyük tesadüf ki, yine İspanya’da yaşandı. Celta Vigo tribünlerinde aynı ifadeleri taşıyan pankart açıldı, Sarı-Lacivertliler çıldırdı.

Olayı gösterilen sert tepkinin ardından Navarra’da olduğu gibi Balaidos’ta da çirkin afiş hemen indirildi. Bu arada İspanyollar’ın, bilet satışındaki tutumu da dikkat çekiciydi. Stadın üçte birini bile dolduramayan Celta Vigolular, 15 Euro ödeyerek maçı izlerken, Türkler, tam 45 Euro’dan karşılaşmaya girdiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious