Türkmen; 'Beni kimse tehdit etmedi'

  • Giriş : 18.05.2006 / 00:00:00

Bombalı saldırıda hedef alınan muhtar Türkmen, "Beni kimse tehdit etmedi" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erzincan'ın Ulalar beldesinde 13 Mayıs 2006 tarihinde meydana gelen ve 4 çocuğun hayatını kaybettiği bombalı saldırının hedefi olan Atatürk Mahallesi Muhtarı Erdal Türkmen, düzenlediği basın toplantısında, kendisinin tehdit telefonu almadığını ve hiçbir kimse tarafından tehdit edilmediğini söyledi.
Bombalı saldırının meydana geldiği Atatürk Mahallesi Cumhuriyet Caddesi 146. sokaktaki Muhtar Erdal Türkmen'e ait garaj bölgesi, belde sakinleri tarafından çakıl taşları ile örtülerek, hayatını kaybeden çocukların fotoğrafları ve güller ile donatıldı. Saldırının meydana geldiği bölgede hayatlarını kaybeden çocukların aileleri, düzenlenen basın toplantısında gözyaşlarına hakim olamadılar. Bazı aileler ise ayakta güçlükle durabildi.

Meydana gelen bombalı saldırıda 4 güzel fidanlarını kaybettiklerini, olayın kendilerini derinden üzdüğünü, bu terörü estiren canilerin amaçlarına hiçbir zaman ulaşamayacağını dile getiren Muhtar Türkmen, "Ben kimse tarafından tehdit telefonu almadım ve tehdit edilmedim. Beldemizde terör örgütlerinin yeri yoktur. Buna bu güzel beldemizin insanları geçmişte olduğu gibi bugün de izin vermeyecektir. Beldemizde ve güzel Erzincanımız'da daima barış, dostluk ve kardeşlik hakim kılınmıştır ve kardeşliğimizi bozmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir." ifadelerine yer verdi. Terörü yapanların birgün cezasını çekeceğini belirten Türkmen, ülkede barışı ve huzuru bozmak isteyenlerin emellerine alet olmayacaklarını kaydetti.

Bombalı saldırıda torunu Umut Türkmen'i kaybeden gözü yaşlı annanne Sadet Şat ise, bu terörün sorumlularının anne ve babalardan kaynaklandığını, ailelerin çocuklarına iyi bakmalarını ve terör örgütlerine maşa olarak kullandırmamaları gerektiğini vurguladı. Şat, "Bu olayı yapanların ocakları sönsün. Teröre lanet olsun. Onları yetiştiren anne babaya lanet olsun. Biz çocuklarımızı vatan sevgisi, insan sevgisiyle yetiştiriyoruz. Yaradanın sevgisiyle yetiştiriyoruz. Bu anne baba hiç mi demiyor, 'çocuklarım karışmayın, bizim ülkemiz güzeldir.' Ben sokağa başörtülü çıkıyorum, başörtüsüz çıkıyorum. Kim bana ne diyor. Bizim ülkemizde ne var ki bu kadar girmişler içimize. Kimse ülkeyi bozmak için maşa olmasın." diye sitemlerini dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious