Türkmenistan'da “Altın Asır - 2006” askeri tatbikati düzenlendi

  • Giriş : 06.05.2006 / 00:00:00

Türkmenistan'da 9 Mayıs Zafer Bayramı arifesinde 2. Dünya Savaşı'nın 61.yıl dönümü münasebetiyle Kelete'de "Altın Asır - 2006" askeri tatbikatını düzenlendi. Tatbikata Türkmenistan Devlet Başkanı Saparmurat Türkmenbaşı'da katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Saparmurat Türkmenbaşı'nı Savunma Bakanı A. Mammetgeldiyev karşıladı. Savunma Bakanı askeri tatbikata hazır oldukları hakkında Devlet Başkanı'na rapor verdi. Tatbikata Türkmenistan'ın Savunma Bakanlığı yanı sıra Devlet Sınır Kuvvetleri ve Milli Güvenlik Teşkilatı da aktif bir katılım gerçekleştirdi.

Tatbikat da teröristleri durdurma ve diğer hareket türlerinin yanı sıra her türlü silah kullanıldı. Hava Kuvvetleri de tatbikata katıldı. Pilotlar uçaklarla havada tur atarak hedefleri bombaladı. Türkmenistan'ın Milli Güvenlik Teşkilatı çalışanları 2 bin metre yükseklikten paraşütle indi.

Tatbikat sonrası Türkmenbaşı tatbikattan memnun kaldığını kaydetti. Türkmenbaşı tatbikat tamamlanandan sonra askeri yöneticilere ve tatbikata katılan askerlere teşekkür etti. Tatbikata aktif katılım gerçekleştiren askerler ödüllendirilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious