Türk'ün yemekleri dışarıdan!

Türk'ün yemekleri dışarıdan!.9386
  • Giriş : 13.07.2006 / 00:00:00

Ülkemizde nüfusun yarısının her gün belli öğünleri dışarıda yediği belirtilerek, sektörde profesyonelleşmeye gidilmesinin önemli olduğu vurgulandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bursa'da endüstriyel mutfak alanında faaliyet gösteren İnoksan ve Turizm ve Otelcilik Okulu arasında turizm sektöründe çalışanlara ve bu sektörde çalışmak isteyenlere yönelik eğitim vermek üzere protokol imzalandı. İmza törenine İnoksan Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varol, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ali Türken ve Proje Müdürü Gürhan Akdoğan katıldı. Protokol çerçevesinde isteyen herkese üç aylık eğitim verilecek. Temel mutfak bilgisi, aşçılık, hosteslik gibi alanlarda üç ay boyunca sürecek kurs sonunda başarılı olanlara Milli Eğitim tarafından sertifika verilecek. Böyle bir projenin Türkiye'de ilk kez uygulanacağını vurgulayan Milli Eğitim Müdür Vekili Ali Türken, projenin genişletilerek Türkiye geneline yayılacağını söyledi. Zamanla bir Avrupa birliği projesine dönüştürülmesi düşünülen projenin Türkiye'de bir ilk olduğunu vurgulayan Türken, Turizm sektörü için bunun bir şans olduğunu vurguladı.

NÜFUSUN YARISI DIŞARDAN YEMEK YİYOR

Törende söz alan Gürhan Akdoğan, Türkiye'de her gün nüfusun yarısının dışarıdan yemek yediğini söyledi. Proje Müdürü Gürhan Akdoğan, Türkiye nüfusunun yarısının her gün dışarıdan yemek yediğini; fakat sektörde profesyonellerin çok az bulunduğunu ifade etti. Bunun insanların sağlığı açısından bir tehlike oluşturduğunu ifade eden Akdoğan, uygulanacak proje sayesinde bunun bir nebze olsun düzelebileceğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious