Türk'ten seçmene AK Parti talimatı

Türk'ten seçmene AK Parti talimatı.10100
  • Giriş : 09.03.2009 / 21:39:00

DTP'li Türk, bu seçimlerin yerel değil genel seçim olarak algılanmasını gerektiğini belirterek bir uyarıda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Yerel seçimler için tura çıkan DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, Bitlis'ten sonra geldiği Hakkari'de yoğun yağmur ve dolu altında kendisini bekleyen seçmenlerine seslendi. Konuşmalarının tamamında AK Parti'ye yüklenen Türk, AK Parti politikasının makarna, kömür vererek bölge halkını kendi tarafına çekmek olduğunu, ancak bunun bundan sonra böyle olmayacağını belirtti.

Yine Başbakan'ın Davos ve TRT6 ile şov yaptığını söyleyen Türk, yıllardır bu ülkede kendilerinin sadece bütün halkların ana dilinde eğitim istediğini kaydetti. Mecliste partisinin grup toplantısında ana dili Kürtçeyi konuştuğu için tepki aldığını, ancak bunun yanında TRT6 ile Kürtçe televizyonu açmanın birbirine uymadığını savundu. Bundan sonra ne askerin ne dağdakinin ne de polisin ölmesini istemediğini, bunun için kendilerinin barışa hazır olduğunu ifade eden Türk, Erdoğan'ı kastederek barış adamı olmaya çağırdı.

Ahmet Türk ile birlikte seçim otobüsünde Van Milletvekili Fatma Kurtalan, Hakkari Milletvekili Hamit Geylani, Iğdır Milletvekili Pervin Buldan, il ve ilçe belediye başkanları bulunuyor. Polisin geniş güvenlik aldığı mitingde kalabalığın bir taşkınlık yapmaması için DTP Hakkari Teşkilatı görevlilerinin yoğun çaba göstermesi dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*