Türkülerin ‘cansuyu’na saygı

Türkülerin ‘cansuyu’na saygı.6967
  • Giriş : 18.12.2008 / 16:24:00

Ruhi Su için hazırlanan “Ustalara Saygı” etkinliği, 22 Aralık Pazartesi akşamı gerçekleştiriliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen “Ustalara Saygı” etkinliklerinde dördüncü dönem, Ruhi Su gecesi ile devam edecek. Yaptığı çalışmalarla geleneksel ezgilerimizin yarınlara kalmasında büyük emek sahibi olan, adeta türkülerimize 'cansuyu' veren usta, 22 Aralık Pazartesi akşamı gerçekleştirilecek “Ustalara Saygı” gecesinde anılacak.

Kültür, sanat, edebiyat ve düşün dünyasındaki usta isimlerin çalıştıkları alanlara damga vuran çeşitli yönleriyle izleyici ile buluştuğu gecelerin kırk dokuzuncusu, saat 20.00'de Melih Cevdet Anday Sahnesi'nde (Akatlar Kültür Merkezi) başlayacak.

Faruk Şüyün'ün hazırladığı ve moderatörlüğünü üstlendiği gecede, türkülerin unutulmaz ustası müzik ağırlıklı bir programla anılacak. Gecede konuklar Ruhi Su'nun konserlerinden görüntülerin yanı sıra canlı yorumlanacak türkülerle geleneksel müziğimize doyacak.

Ruhi Su için düzenlenecek olan “Ustalara Saygı” gecesine, sanatçının yakınları Bertan Onaran, Dostlar Korosu, Emin İgüs, Esin Afşar, Ilgın Su, İlhan Bilge, İsa Çelik, Sadık Gürbüz, Süleyman Alnıtemiz, Tolga Yarman, Üner Eyüboğlu ve Zeynep Oral katılacaklar…

“Ustalara Saygı” etkinlikleri, 29 Aralık'ta Özdemir Asaf ile devam edecek…
Etkinlik: Ustalara Saygı Toplantısı-Ruhi Su Gecesi
Tarih: 22 Aralık 2008 Pazartesi
Yer: Melih Cevdet Anday Sahnesi- Akatlar Kültür Merkezi
Saat: 20.00
Bilgi için:
Faruk Şüyün: 0 533 468 30 63
Melih Cevdet Anday Sahnesi
(Akatlar Kültür Merkezi): 0 212 351 93 84

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*