Turnagöl babasının cenazesine katılmadı

Turnagöl babasının cenazesine katılmadı.5967
  • Giriş : 05.05.2009 / 15:58:00

Evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden ünlü sanatçı Sibel Turnagöl'ün babası Coşkun Turnagöl, Tekirdağ'da toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sibel Turnagöl cenazeye törenine katılmak yerine çelenk gönderince kardeşi Cihan Turnagöl ablasına ateş püskürdü. Cihan Turnagöl, "Bu cenaze Fatih'te, Zincirlikuyu'da olsa katılırlardı. Çünkü onlar için orası reklam yeri" dedi.

Tek başına yaşadığı evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Sibel Turnagöl'ün babası Coşkun Turnagöl için Tekirdağ Ortacamii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, 8 yıl önce ayrıldığı eşi Sevgi Turnagöl, oğlulları Serkan Turnagöl, Cihan ve eşi Yeliz Turnagöl ile yakınları katıldı.

Babasının cenaze törenine katılması beklenen ünlü sanatçı Sibel Turnagöl ise üzerinde kendisi ve oğlu Sadri Alışık'ın isimlerinin yazılı olduğu çelenk göndermekle yetindi.

Sibel Turnagöl'ü kabul etmediklerini anlatan tiyatro oyuncusu Cihan Turnagöl ise ablasına ateş püskürdü. Sibel Turnagöl'ün babasının ölümünü bile reklam malzemesi olarak kullandığını ileri süren Cihan Turnagöl, "Bu cenaze Fatih'te Zincirlikuyu'da olsa katılırlardı, çünkü onlar için orası reklam yeri" dedi.

Kendisinin reklama ihtiyacı olmadığını kaydeden tiyatro oyuncusu Cihan Turnagöl, babasının ölümünü tiyatro sahnesine çıkarken öğrendiğini ifade ederek, "Babamızın vefat ettiğini dün sabah öğrendik. Çok üzüldük çünkü çok erken aramızdan ayrıldı.

Bende İstanbul'daydım tiyatro oyununda sahneye çıkmadan önce öğrendim. Babamız ne sefalet içinde öldü, nede yalnız başına öldü. En son ben cumartesi günü ağabeyim Serkan da Pazar günü görüştü kendisiyle. Bu tar şeyler bize artı değil eksi yapar.

Magazinsel bir sanatçı olsak, mutlaka işimize yarardı. Sefalet içinde öldü haberlerini okuduk, zaten eminim ki Sibel hanımda bu çok işine yaramıştır. Sibel hanımda babamla görüşüyordu. Hatta oyunlarına gidiyor, doğum günlerine, en son bir düğün vardı ona gitti 8 yıldır görüşmediği söyleniyor ama böyle bir şey yok.

Bizimle ve Sibel Hanımla da sürekli görüşme halinde. Ama biz Sibel hanımla görüşmüyoruz, onu kabul etmiyoruz. Şuanda bakıyoruz ki sadece çelengi var. Çelengi sağ olsun buradaki dostlarımızda gönderiyorlar.

Çelenk bizim için çok önemli değil, önemli olan burada olmasıydı. Sizde çok iyi biliyorsunuz bu cenaze Fatih'te Zincirlikuyu'da olsa katılırlardı. Çünkü onlar için orası reklam yeri, ama burası Köseilyas Köyü, Tekirdağ ya onun için gelmeye zahmet etmiyorlardır. Bizim reklama ihtiyacımız yok, birazdan babamızı kendi seçtiği yere huzurlu olacağı yere götüreceğiz" diye konuştu.

Coşkun Turnagöl'ün cenazesi öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası vasiyeti üzerine Tekirdağ merkeze bağlı Köseilyas köyündeki aile kabristanında toprağa verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*