TÜROFED: Sinema tanıtım aracıdır

TÜROFED: Sinema tanıtım aracıdır.9343
  • Giriş : 14.11.2008 / 15:46:00

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Vekili ve Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Başkanı Seçim Aydın, Türk sinemasının desteklenmesi durumunda Türkiye’nin tanıtılmasına büyük katkı verileceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

"Hayatı etkileyen bir sanat dalı”

Türk Sinemasının 94. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan seçim Aydın, “Yıllardır toplumun eğlencesi ve aynası olarak görev yapan Türk sinemasının geldiği nokta, bugün hem Türk milleti olarak hem de turizmciler olarak gururlanmamıza neden olacak bir aşamayı ifade etmektedir. Sinema, hayatımızın her döneminde hepimizin mutlaka bir şekilde etkilendiği ve hayatıyla bütünleştirdiği bir sanat dalı olmuştur. Bu anlamda sinema endüstrisi, bir ülkenin sadece isim olarak tanınmasını değil, o ülkenin kültürüne, edebiyatına, tarihine ve doğal zenginliklerine de ilgi oluşturacak tarzda tanıtım sağlayan en etkili iletişim araçlarından biridir” dedi.

“Sinema en önemli tanıtım aracı”

Türk toplumunun yapısını ve geleneklerini büyük bir başarıyla yansıtan, dünyaya bir Türkiye fotoğrafı sunan Türk sineması, son dönemde dünyadaki rakipleriyle rekabet edebilecek ve adından söz ettirir bir gelişmişliği yakaladığına dikkat çeken TÜROFED Başkan Vekili Aydın, “Sanatçılarımızın ve yönetmenlerimizin aldıkları ödüller, Türkiye'nin tanıtımına önemli katkılar sağlamıştır. Türkiye'nin tanıtımı açısından Türk sinemasının desteklenmesi, çok daha küçük kaynaklarla çok daha büyük tanıtım fırsatları elde etmemize neden olacaktır. Türk Sinemasının 94. yılını kutluyor, sinemamıza emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*