TÜRSAB Avrupa sağlık pazarına talip

TÜRSAB Avrupa sağlık pazarına talip.48783
  • Giriş : 01.07.2009 / 13:49:00

TÜRSAB Başkanı Ulusoy, "Avrupa sağlık pazarının yüzde 10'una talibiz" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, Avrupa'nın 50 milyar Euro'luk sağlık pazarının yüzde 10'na talip olduklarını söyledi. Alman hastaneleri'nin Türkiye temsilcileri ile birlikte Edirne'ye gelen Ulusoy, Valiliği ziyareti sırasında yaptığı açıklamada sağlık turizminin önemine değindi.

Türkiye'nin sağlık hizmetleri bakımından Avrupa ülkelerinin ilerisinde olduğunu belirten Ulusoy, sektörde Amerika Birleşik Devletleri ile yarıştıklarını söyledi. 2023'e kadar ortaya koydukları hedefte sağlık hizmetlerinin nerede olabileceğini gösteren bir tablo çizdiklerini anlatan Ulusoy, Bu yerlerin için Edirne, Diyarbakır, Van ve Trabzon gibi illerin bulunduğu kaydetti.

Edirne'nin konumu itibariyle bu alanda önemli bir yerinin bulunduğunu dile getiren TÜRSAB Başkanı, burada faaliyete geçecek sağlık kuruluşlarının komşu ülke insanlarına hizmet vereceğini açıkladı. Yatırımın kimler tarafından yapıldığının önemli olmadığını vurgulayan Ulusoy, hizmet verecek kuruluşların bulunduğu ile ve ülkeye fayda sağlayacağını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*