Türüt'e, BBP sahip çıktı, MHP ise 'saçma sapan' dedi

  • Giriş : 19.09.2007 / 20:20:00

Dink cinayetini ‘milliyetçi’ duygularla öven türküsüne Yazıcıoğlu sahip çıktı, MHP 'saçma sapan' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İsmail Türüt’ün Hrant Dink cinayetini ‘milliyetçi’ duygularla öven türküsüne BBP lideri Yazıcıoğlu sahip çıktı, “Şiirde suç unsuru yok. Ogün, Yasin kelimesi özel isim değil” dedi. MHP Genel Sekreteri Paçacı ise “Başından sonuna saçma sapan” dedi.

BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu, Hrant Dink cinayetine övgü ve suça teşvik içerdiği gerekçesiyle savcılığın soruşturma açtığı “Plan yapmayın plan” türküsünün sözlerinin suç unsuru taşımadığını iddia etti. Yazıcıoğlu, türkünün sözlerinde suç olmadığını, “klipten dolayı asıl niyetini kaybetmiş gözüktüğünü” söyledi.

MHP’Lİ PAÇACI: SAÇMA SAPAN
MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı ise “Ben bu konuda bir değerlendirme yapmayacağım. Bu başından sonuna saçma sapan bir şey. Bu konuda farklı bir değerlendirme olur mu? Herkesin değerlendirmesi aynıdır. Bu meseleyi MHP ile ilişkilendirmek yanlış olur.” dedi.

MHP İL BAŞKANI: KIVILCIM GİBİ ÇIKIYOR
MHP Trabzon İl Başkanı Hasan Cahit Yalçın da “Birşeyleri çağrışım yaptıran, bireysel olarak insanları asıl maksadı o olmasa bile bir şekilde suça iten yayını, tavrı benimsememiz, tasvip etmemiz, hem insanlık icabı, hem de partimizin siyasi ana fikrinin bunu tasvip etmesi mümkün değil.''

NTV

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious