Türüt'ün hedefinde yine medya vardı

Türüt'ün hedefinde yine medya vardı.14342
  • Giriş : 06.07.2008 / 23:03:00

Karadenizli türkücü İsmail Türüt yine gazetecileri hedef alan sözler söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Karabük'teki konserinde "Gazeteci döveceğim" diyen Karadenizli türkücü İsmail Türüt, Muğla'nın Marmaris İlçesi'ne bağlı Beldibi Beldesi'nde `Sanat Günleri' kapsamında verdiği konserde yine gazetecileri hedef alan sözler söyledi. Türüt, "Kalemi satılmış 20-30 kişi var" dedi.

Beldibi Belediyesi'nce bu yıl 5'incisi düzenlenen `Beldibi Sanat Günleri', dün gece İsmail Türüt'ün konseriyle başladı. Beldibi Açıkhava Tiyatrosu'ndaki konsere gelen yaklaşık 2 bin kişi, İsmail Türüt'ün hareketli türküleriyle coştu. Tiyatroyu dolduranlar, zaman zaman türkülere oynayarak da eşlik etti.

Türüt, türkülerinin arasında sık sık espriler yaptı, zaman zaman da kendisine cephe aldığını öne sürdüğü medya mensuplarını hedef alan konuşmalar yaptı. Gazeteci Hrant Dink'in katillerini övdüğü iddia edilen `Plan Yapmayın' adlı türküsünü söylemeden önce gazetecilere yüklenen Türüt, "Cumhuriyet tarihinde bir türkü seslendirdiği için basın tarafından adeta linç edilen benden başka bir sanatçı yoktur. Ben hepsinin cevabını veririm. Bana faşist, bölücü ve ırkçı diyemezler. Esas bana bunları yakıştıranlar faşist, bölücü, ırkçı ve vatan hainleridir. Ben biliyorum 20-30 kişi var kalemi satılmış" dedi.

`Plan Yapmayın' türküsünü söyledikten sonra da basın mensuplarına yönelik eleştirilerini sürdüren Türüt, üç sene önce yaptığı `Ortadoğu' adlı şarkısının klibinin hiçbir televizyon kanalında yayınlanmadığını öne sürdü. Türüt, "Ortadoğu'da yaşanan insanlık dramı var mı? Soruyorum sizlere? Ben vatanımız, milletimiz için türkü yaptım. Ben Ortadoğu'da zulme uğrayan insanlar için türkü yaptım. Türküleri, şarkıları para karşılığı yayınlayan kanallar var. Bu kanalların hiçbirisi `Ortadoğu'yu yayınlamadı. Türküyü yazan da okuyan da hiçbir şeyden kokmuyor. Bunlar kimden korkuyor anlamadım" diye konuştu.

Türüt, `Cerrahpaşa' adlı türküyü istek üzerine iki kez söyledi.

"GAZETECİ DÖVECEĞİM" DEMİŞTİ
İsmail Türüt, geçen 28 Haziran'da `Karabük Kültür Sanat ve Sanayi Festivali' kapsamında çıktığı sahnede de gazetecilere yönelik ağır sözler söylemişti. Karabük Anıt Park'ta konser veren türkücü, "Bu ülkenin insanlarının yüzde 99'u benim gibi düşünüyor. Şerefsiz gazeteciler var ya problem onlarla. Bir gün gazeteci döveceğim ama kötü döveceğim" demişti.,

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious