TÜSİAD, AB turuna çıkıyor

TÜSİAD, AB turuna çıkıyor .4325
  • Giriş : 10.09.2007 / 19:35:00

TÜSİAD, kasım ayında açıklanacak olan Avrupa Komisyonu Türkiye İlerleme Raporu öncesinde bilgilendirme faaliyetlerinde bulunmak amacıyla Brüksel ve Londra'yı ziyaret edecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) yöNETİM KURULU Başkanı Arzuhan Yalçındağ başkanlığındaki TÜSİAD heyeti, Kasım ayında açıklanacak Avrupa Komisyonu Türkiye İlerleme Raporu öncesinde bilgilendirme faaliyetlerinde bulunmak amacıyla, Brüksel ve Londra'da temaslar yapacak.
TÜSİAD'tan yapılan açıklamaya göre, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ başkanlığındaki TÜSİAD heyeti, ziyaretler kapsamında ilk olarak 11 Eylül 2007 tarihinde Brüksel'de, 12 Eylül 2007 tarihinde ise Londra'da temaslarda bulunacak.
TÜSİAD heyetinin Brüksel'de gerçekleştireceği temaslar çerçevesinde Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Hans-Gert Pöttering, AB Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Olli Rehn ve AP Yeşiller Grubu Eş Başkanı Daniel Cohn-Bendit ile birer görüşme gerçekleştirilecek.
Heyet, Londra'da ise İngiltere'nin AB konularından Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Jim Murphy ve City Belediye Başkanı (Lord Mayor of London) John Stuttard ile bir araya gelecek.
Heyetin Brüksel ve Londra temaslarına, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ'ın yanısıra TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Pekin Baran ve Ümit Boyner, TÜSİAD Üyesi Cem Duna, TÜSİAD Genel Sekreter Yardımcısı Hale Hatipoğlu, TÜSİAD Brüksel Temsilcisi Bahadır Kaleağası ile Dış Politika Danışmanı Soli Özel katılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious