TÜSİAD, YÖK başkanına yüklendi

TÜSİAD, YÖK başkanına yüklendi.10952
  • Giriş : 02.03.2008 / 08:48:00

Son dönemde ekonomiden ziyade başörtüsü açıklamalarıyla gündeme gelen TÜSİAD'ın hedefinde, üniversitelerde özgürlük isteyen YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan vardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hatay Kadın Girişimciler Derneği'nin (KAGİD) ev sahipliğinde Anadolu'daki iş kadınlarına yönelik olarak Antakya'da düzenlenen '2'nci Anadolu Girişimci İş Kadınları Zirvesi'nde bir konuşma yapan TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, "maalesef haklı çıktık" dedi.

"Hükümetin, Anayasa Mahkemesi kararını beklemeyi tercih ederek, hukuki çerçeveyi tamamlamaktan vazgeçmiş görünmesi ile konuyu YÖK ile Üniversiteler arası Kurul arasında bir çatışma noktasına taşıdığını" iddia eden TÜSİAD Başkanı "Dahası YÖK Başkanı aracılığıyla, üniversite rektörlerine yönelik olarak, mevcut hukuki çerçeveyi zorlamaları yolunda tavsiye ve icbar mahiyetindeki telkinlerin gündeme gelmesi gerilimi tırmandırdı. Oysa YÖK'ün, Üniversiteler arası Kurul'u bir ortak olarak değerlendirmesini ve ahenkli bir işbirliğinin şartlarını oluşturmasını beklerdik. Geldiğimiz noktada siyasi ortamdaki diyalog ve uzlaşma anlayışından uzaklaşma eğilimi kurumlarımıza da sirayet etmiş bulunuyor." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious