TÜSİAD Başkanlığı'na kadın aday

  • Giriş : 16.01.2007 / 00:00:00

TÜSİAD Başkanlığı'na aday olacağı konuşulan Doğan TV Radyo Yayıncılık Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, adaylığını resmen açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Doğan TV Radyo Yayıncılık Yönetim Kurulu Başkanı ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Arzuhan Doğan Yalçındağ, 25 Ocak’ta yapılacak TÜSİD Genel Kurulu’nda başkanlığa adaylığını koyacağını açıkladı.

Yalçındağ, TÜSİAD’ın “Türkiye-AB İlişkileri Bağlamında Uluslararası Göç Tartışmaları Raporu”nun tanıtım toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yalçındağ, TÜSİAD Başkanlığı’na adaylığını koyup koymayacağı yönündeki bir soruya, “TÜSİAD Başkanlık Konseyi, aday olmam konusunda bir teklif getirdi ben de kabul ettim. Son karar 25’indeki Genel Kurul’da verilecek” yanıtını verdi. Yalçındağ, bir başka aday olup olmadığına ilişkin bir soruya ise, “Bu konuda görüş bildirmem doğru olmaz” cevabını verdi.

Yalçındağ, TÜSİAD Başkanı olması halinde, patronlar kulübünün ilk kadın başkanı unvanını da alacak. Geçen günlerde, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı’nın, 25 Ocak’taki Genel Kurul’da başkanlığa adaylığını koymayacağı açıklanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious