TÜSİAD: Gerginlik yok

TÜSİAD: Gerginlik yok.9250
  • Giriş : 13.06.2008 / 21:45:00

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Ferit Şahenk, TÜSİAD ile Devlet Bakanı Mehmet Şimşek arasında gerginlik olduğu iddialarına ilişkin, "Öyle bir şey söz konusu değildi, dün de değildi, bugün de değil" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Çırağan Sarayı'nda TÜSİAD üyeleriyle, yapılan toplantının ardından yemek yedi. Yemeğin ardından Bakan Şimşek'i uğurlayan Şahenk, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Şahenk, "TÜSİAD ile Sayın Bakan arasında gerginlik olduğu yönünde basında haberler yer aldı. Bugünkü toplantıyla bu buzlar eridi mi?" sorusu üzerine, "Öyle bir şey söz konusu değildi, dün de değildi, bugün de değil. Tabii ki doğru olan şudur; iletişimdir. İletişimde sorular olur, cevaplar olur. Bunları çok normal karşılamak lazım" şeklinde konuştu.

Kendilerini Türkiye Cumhuriyeti'nin, 71 milyonun bir parçası olarak gördüklerini ve herkesin amacının bu ülkenin daha iyi yere gitmesi olduğunu vurgulayan Şahenk, "Hükümetiyle, bürokrasisiyle, iş adamlarıyla 71 milyon insan kola kola vereceğiz ve Türkiye'yi daha iyiye götüreceğiz, amaç bu" dedi.

Şahenk, "Orta vadeli mali programa destek olacak mısınız?" sorusuna da "Sayın Bakanımız A'dan Z'ye her şeyi anlattı. Yapılabilirliği, uygulanabilirliği var. Tabii ki TÜSİAD olarak değil, Türk insanı olarak elimizden gelen desteği yaparız" diye konuştu.

Toplantıda siyasi gelişmelerin gündeme gelip gelmediğine ilişkin soruya da, Şahenk, "Biz ekonomiyi konuştuk" karşılığını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious