TÜSİAD'tan hassasiyet uyarısı!

TÜSİAD'tan hassasiyet uyarısı!.16076
  • Giriş : 02.07.2008 / 22:31:00

TÜSİAD, Ergenekon soruşturması sürecinin toplumda kutuplaşmayı artırmaması dileğinde bulunurken iki konunun önemine dikkat çekildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği, Ergenekon Soruşturması sürecinin toplumdaki endişe ve “kutuplaşmayı” artırmadan, demokrasi ve hukuka duyulan güvenin zedelenmesine yol açmaması gerektiğini bildirdi.
TÜSİAD’dan yapılan yazılı açıklamada “Türkiye’de bir yılı aşkın süredir yürütülen ve son dört aydır yoğunluğu artan ‘Ergenekon Soruşturması’, çok sayıda gözaltı ve tutuklama işlemine neden olmuş, ancak iddianame henüz sonuçlanmıştır” denildi.

TÜSİAD açıklamasında şu ifadelere yer verildi:
“Süreç, yasalar çerçevesinde adil, hızlı ve kamuoyunu aydınlatacak şekilde sonuna kadar sürdürülmeli; öte yandan, toplumdaki endişe ve kutuplaşmayı artırmamalı ve demokrasi ve hukuka duyulan güvenin zedelenmesine yol açmamalıdır.

Geçmişte siyasi partilerin kapatılması ile ilgili süreçte de vurguladığımız gibi, olaylara yalnızca demokrasinin ve hukukun iyi işlemesi açısından yaklaşılmalı, hiçbir kişi ve kurum gelişmelerden herhangi bir çıkar beklentisi içerisinde olmamalıdır”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious