TUSKON Meral'i yeniden başkan seçti

TUSKON Meral'i yeniden başkan seçti.7755
  • Giriş : 15.03.2008 / 15:44:00

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu'nun(TUSKON) 2. Olağan Genel Kurulu'nda mevcut başkan Rızanur Meral yeniden bu göreve getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen genel kurula TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın yanı sıra, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, Hazine'den Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ile birlikte Türkiye Odalar Borsalar Birliği(TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye İhracatçılar Meclisi(TİM) Başkanı Oğuz Satıcı ve İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş katıldı.

"FAYDASIZ ÇEKİŞMELERLE KAYBEDİLEN ZAMAN, TELAFİSİ İMKANSIZ ZARARLAR AÇABİLECEK TEHLİKE POTANSİYELİNİ TAŞIR"

TUSKON Yönetim Kurulu Başkanı Rızanur Meral, konuşmasında ülkelerin kalkınmasında siyasi ve ekonomik istikrarın önemini vurguladı. Meral, "Türkiye'mizin ayağındaki prangalar çözüldükçe, ihtiyacımız olan ticari, sınai ve ekonomik açılımlar hızla sökün etmektedir. Kalkınan bir ülke için değişmeyen altın kural 'siyasi istikrar'dır ve son yıllarda elde edilen ekonomik atılım siyasi istikrarın neticesidir" diye konuştu. TUSKON Başkanı, küreselleşen dünyada 'Türkiye farklıdır' sloganına sığınılarak, diz dize verip kendi kendine propaganda yaparak bir yere varmanın mümkün olmadığını vurguladı. Meral, "Türkiye, bu dünyada yaşayan, 'normal' hem saygı duyan, hem de kendisine saygı duyulan sözüne itibar edilen bir ülke olmalıdır" diye konuştu.

Rehavete ve doymuşluğa asla yer verilmemesi gerektiğini dile getiren Meral, "Bugün hükümetin, sivil toplumun, devlet kurumlarının ve üniversitelerin enerjilerine aynı noktaya odaklaması en büyük ihtiyaç. Faydasız çekişmelerle kaybedilen zaman, telafisi imkansız zararlar açabilecek tehlike potansiyelini taşır" değerlendirmesini yaptı.

Rızanur Meral'in başkanlık için tek aday olduğu ve yeniden Yönetim Kurulu Başkanı seçildiği kurulda, yeni yönetim kurulu üyeleri şunlar: "Ahmet Ciğer, Ahmet Küçükbay, Ali Çiçeksay, Aydın Ateş, Cahit Durmaz, Cahit Erbalcı, Doğan Kaya, Ekrem Kayıkçıoğlu, Fuat Özbekli, İsmail Hakkı Kısacık, Mustafa Yıldız, Necip Gazi Özcan, Necat Nasıroğlu, Nurettin Eroğlu, Osman Nakiboğlu, Osman Reis, Ömer Bostan, Ramazan Davulcuoğlu, Süleyman Çetinsaya, Şükrü Boydak"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious