TUSKON ülkeleri yakınlaştırıyor

TUSKON ülkeleri yakınlaştırıyor.11536
  • Giriş : 25.08.2006 / 00:00:00

120 işadamı tarafından kurulan Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON), Afrika'dan sonra Avrasya'ya açılmaya hazırlanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

TUSKON Avrasyalı işadamları ile Türk işadamlarını buluşturmak için Türkiye- Avrasya Dış Ticaret Köprüsü oluşturuyor. TUSKON'un üyelerinden Osmaniye Genç İşadamları Derneği (OGİAD), Türkiye-Avrasya Dış Ticaret köprüsü programı ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi.

OGİAD Başkanı Serdar Kılıç, işadamlarının Avrasya'ya ürün ihraç etmek için çalışma içerisinde olduklarını belirterek, TUSKON'un hedeflerini büyüttüğünü söyledi. 17-18 Eylül 2006 tarihlerinde İstanbul'da yapılacak Türkiye-Avrasya Dış Ticaret Köprüsü toplantısına gitmek isteyen işadamlarına çağrıda bulunan Kılıç, bu köprü ile işadamlarının ufkunun genişleyeceğini ifade etti.

Teşvik Yasası ile birlikte Organize Sanayi Bölgeleri'ne milyon dolarlık yatırımların yapıldığını dile getiren Kılıç, "Bu yüzden yaptığımız toplantıya OSB'deki işadamlarımızı çağırdık. Amacımız Avrasya'ya ürünlerini ihraç etmek isteyen işadamlarımıza yardımcı olmak. Bir anlamda bizler OGİAD olarak köprü vazifesi görüyoruz" dedi.

Toplantıya katılan Vali Yardımcısı ve Toprakkale Kaymakamı İskender Yönden ise İstanbul'da yapılacak toplantıya Osmaniye'den de katılımların olmasının sevindirici olduğunu söyledi.

120 işadamı ve sanayici tarafından kurulan TUSKON'un çalışmaları ile ilgili 25 dakikalık sinevizyon gösterisinin izlenmesinden sonra, Avrasya ticareti ile ilgili sohbet ve bilgilendirmeler yapıldı. İstanbul'da yapılacak Türkiye-Avrasya Dış Ticaret Köprüsü programında; Azerbaycan, Beyaz Rusya, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Moğolistan, Moldova, Özbekistan, Rusya Federasyonu, Tacikistan, Türkmenistan, Ukrayna ile ticari anlaşmalar ve görüşmelerin yapılacağı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious