Tutuklu Erhan Tuncel salondan çıkartıldı

Tutuklu Erhan Tuncel salondan çıkartıldı.11757
  • Giriş : 25.02.2008 / 18:24:00

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin 8'i tutuklu 19 sanığın yargılandığı davanın 3'üncü duruşması devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmanın öğleden sonraki bölümünde sanıklardan Ersin Yolcu, Ahmet İskender ve Mustafa Öztürk'ün çapraz sorguları tamamlandı.

Duruşmanın öğleden önceki bölümünde sorgusu başlayan Ersin Yolcu'yu, tutuklu sanıklardan Erhan Tuncel'in duruşma sırasında ''sorulara cevap vermemesi'' yönünde uyardığı, bunun ardından duruşmanın öğleden sonraki bölümünde Ersin Yolcu'nun, ''avukatların sorduğu sorulara cevap vermek istemediğini'' söylediği öğrenildi.

Müdahil avukatlarının, ''Ersin Yolcu'nun, Erhan Tuncel tarafından konuşmaması konusunda uyarıldığı için sorgulamasının yapılamadığını'' ifade ederek, Tuncel'in salon dışına çıkarılmasını istedikleri bildirildi.

Tuncel'in, mahkeme heyetinin bu konuya ilişkin sorduğu soruya cevaben, ''istenilmesi halinde dışarı çıkabileceğini, kendisi için fark etmediğini'' söylediği ifade edildi.

Erhan Tuncel'in daha sonra kendi isteğiyle duruşma salonundan çıkartıldığı öğrenildi.

Duruşmada çapraz sorgusu yapılan Mustafa Öztürk'ün de Tuncel'e yönelik suçlayıcı ifadelerde bulunduğu, Tuncel'in daha sonra tekrar salona alındığı belirtildi.

Verilen aranın ardından devam eden duruşmada, sanıkların sorgulanmalarının tamamlanması bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious