Tutuklu paşalardan Ahmet Hakan'a mektup

Tutuklu paşalardan Ahmet Hakan'a mektup.16873
  • Giriş : 23.07.2008 / 13:20:00
  • Güncelleme : 23.07.2008 / 13:20:29

Cezaevinede yatan paşalar Ahmet Hakan'a mektup yazdı. İddialara mektup aracılığıyla cevap verdiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'a Kandıra'dan mesaj var. Tutuklu bulunan Şener Eruygur ve Hurşit Tolon'dan mektup aldı. Fişleme iddialarıyla igili Hakan'ın yazdıkları paşaları incitmiş.

Emekli komutanların avukatı Aytekin Erol vasıtasıyla Ergenekon ve fişleme iddialarına vevap veriyorlar. Ahmet Hakan virgülüne dokunmadan iki mektubu köşesinde yayınladı. İşte o mesajlar:

Şener Eruygur’un mektubu

"Sayın Ahmet Hakan...

Bir gazetede, yapılan aramalar sırasında 1998-2004 yılları arasında benim bazı basın mensuplarını fişlettiğime dair belge bulunduğunu öne süren maksatlı, insafsız ve suçlayıcı bir haber yayınlanmıştır...

Benim Jandarma Genel Komutanlığı’ndaki görevim 2002-2004 dönemini kapsar. Dolayısıyla 1998’den başlayan bir fişlemeyi benim yapmam ya da yaptırmam fiilen mümkün değildir. Çünkü ben jandarma subayı değilim.

Sadece bu gerçek bile öne sürülen suçlamanın mesnetsizliğini göstermektedir. Jandarma Genel Komutanlığı’nda çalışmadığım dönemde benim böyle bir belge hazırlatmam mümkün olamaz.

Ayrıca Jandarma Genel Komutanı’nın "Şunu fişleyin, şunu fişlemeyin" diye bir çalışma içine girmesi işin doğal akışına da uygun değildir.

İddia edildiği gibi benim Harbiye Orduevi’nde bir ofisim de yoktur.

Sorgulanmam sırasında ilgililere söylediğim gibi, benim Ergenekon denilen bir örgütle uzaktan yakından bir ilgim yoktur. Bu gerçek er ya da geç ortaya çıkacaktır. Bu konuda yargıya güveniyorum.

Benim inançlı bir Atatürkçü yurttaş olarak Atatürkçü düşüncenin yaygınlaştırılması için yaptığım yasal çalışmalar dışında bir faaliyetim olmamıştır. Buna bütün arkadaşlarım tanıklık edebilirler.

Gizli amaçlarını üzerimden gerçekleştirmeye çalışanları, hakkımda yürüttükleri karalama kampanyasına son vererek, insaflı, vicdanlı ve yasalara saygılı olmaya çağırıyorum...

Şener Eruygur

Emekli Jandarma Genel Komutanı"

Hurşit Tolon’un mesajı

"Biz içeride huzurlu, onurlu ve alnımız açık olarak yüce Türk adaletinin tecellisini bekliyoruz. Ya dışarıdaki bazıları? Onlar ne durumda acaba?

Yanlı basın ve bilinen temsilcileri tarafından boynumuza ’bombacı’, ’suikastçı’, ’darbeci’ yaftaları takılmak istenmektedir.

Bu çamurlar, bu haksız ve mesnetsiz karalama kampanyalarıyla kırılan onurumuzu, aile şerefimizi ve haysiyetimizi kim koruyacak diye merak ediyoruz.

Sadece ve sadece yasalarımızın güvencesi altında olduğumuzu düşünüyoruz.

Eğer isterlerse acınacak halde olanlara buradan destek verebiliriz.

Hurşit Tolon

Emekli Orgeneral"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*