Tuvalete bomba koyarken yaralandı

Tuvalete bomba koyarken yaralandı.11305
  • Giriş : 16.11.2007 / 18:09:00

DHKP-C örgütüne üyelikten sabıkalı terörist İzmir'i kana bulayacaktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İzmir Konak'daki Emekli Sandığı binasının tuvaletinde bomba hazırlamaya çalışan Açık Öğrenim Fakültesi öğrencisi Ü.Ç. düzeneğin patlaması sonucu ayağından yaralandı. Kaçmaya çalışan ve DHKP-C örgütüne üyelikten sabıkalı 23 yaşındaki Ü.Ç. polis tarafından yakalandı.

İzmir Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Emniyet Müdürlüğü gibi önemli resmi kurumlara yakın olan Konak'daki Emekli Sandığı binasının zemin katındaki tuvaletinde saat 16.00 sıralarında patlama oldu. Patlamanın ardından sol ayağından yaralı bir gencin kaçmaya çalıştığını gören güvenlik görevlileri peşine düştü. Emekli Sandığı binasının yanıdaki bir işhanına giren genci izinli olan bir polis yakalayıp gözaltına aldı.

Kemeraltı Karakolu'na götürülen zanlının Açık Öğretim Fatültesi öğrencisi, hırsızlık, ateşli silahlar yasasına muhalefet, yasadışı DHTP-C üyesi olmak suçlarından sabıkası olan Ü.Ç. olduğu ortaya çıktı. Ü.Ç.'nin geçen ayın sonunda Ege Üniversitesi'nde terörü protesto eylemleri sırasında kafeteryada bir öğrencinin dövülmesi olayına karıştığı da belirlendi. Sorgulamaya alınan Ü.Ç.'nin susma hakkını kullandığı öğrenildi.

Bu arada Emekli Sandığı binası olayın hemen ardından polis tarafından boşaltıldı. Bomba uzmanları binanın heryerini aradı. Zanlının X-ray cihazı olmayan binaya sırt çantası ile girip sıra aldığı, ardından zemin kattaki tuvalete yöneldiği öğrenildi.

Polisin tuvalette yaptığı aramada biri patlamış, diğerleri dolu, birer litrelik beş adet çakmak gazı tüpü bulundu. Zanlını barutla hazırladığı düzenekle bunları patlatıp ses ve yangın çıkarıp, panik yaratmayı amaçladığı; ancak barutlu düzeneğin patlaması sonucu bir metal parçanın sol ayağına saplanmasıyla yaralandığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious