TÜYAP Kitap Fuarı sona erdi

TÜYAP Kitap Fuarı sona erdi.60218
  • Giriş : 04.11.2007 / 20:14:00

Bu yıl 26'ncı kez düzenlenen İstanbul Kitap Fuarı sona erdi. İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde 9 gün süreyle açık kalan fuarın son günü, diğer günlere göre oldukça kalabalıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bu yıl "Akdeniz'de Edebiyat, Edebiyatta Akdeniz" temasıyla 26'ncı kez kitapseverlerle buluşan İstanbul Kitap Fuarı sona erdi.

Fuar, son gününde ziyaretçi akınına uğradı. Fuarın son gününe yetişenler yazarlardan imza alabilmek için uzun kuyrukları göze aldı.

Zambak Yayınevi'nden Ferah Demirkaya, "Genel anlamda 9 günlük fuar süresi okuyucu potansiyeli açısından çok kısa bir zaman. Okuyucular bize sürekli sürenin çok kısa olduğunu söylüyor. Bu tür etkinliklerin bütün ülkede eş zamanlı yapılması gerekir" dedi.

9 gün süren fuara, 34 ülkenin 500'den fazla yayınevi ve yayıncılar birliği temsilcisi ve 35 yabancı yazar katıldı. Fuar boyunca 250 etkinlikte 800 yazar okurları ile buluştu.

Fuarda, özellikle ÖSS ve çocuk kitaplarının satıldığı standlara yoğun ilgi vardı. Sergi ve panellerin de düzenlediği TÜYAP Kitap Fuarı, caz ve blues konserleri ile sona erdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious