Tüyler ürperten cinayet!

  • Giriş : 27.02.2007 / 00:00:00

24 yaşındaki K.I., evlilik dışı bir kız çocuğu dünyaya getirdikten sonra töre gereği öldürülme korkusuyla 7 ay önce 1 günlük bebeğini öldürüp toprağa gömdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgilere göre İlçe Jandarma Komutalığı'na yapılan bir ihbar sonucu Başkale Cumhuriyet Savcısı Yusuf Kuyruk jandarma ile birlikte köyde incelemelerde bulundu.

Bebeğini öldürdüğü iddia edilen genç kız K.I., evinde kendisine isnat edilen suçu hemen kabul ederek bebeğini gömdüğü yeri söyledi.
Jandarma, bebeğin gömüldüğü yeri açarak öldürülen bebeğin cansız bedenini bez parçaları ile birlikte çıkardı. Bebeğin cesedi otopsi için Diyarbakır Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Cumhuriyet savcısı Kuyruk, genç kız K.I. ile kendisi ile ilişki yaşadığı iddia edilen E.E.'yi gözaltına aldırarak adliyeye götürüp sorgulamalarını yaptırdı.

K.I., Cumhuriyet Savcısı Yusuf Kuyruk'a verdiği ifade yaşadığı ilişkiyi anlattı. K.I. , ifadesinde aynı köyde yaşayan 3 çocuk babası E.E. evlilik dışı ilişki sonucu hamile kaldığını belirterek hamileliğini gizlediğini ve durumdan sadece yengesinin haberini olduğunu söyledi.

7 ay kadar önce 1 kız çocuğu dünyaya getirdiğini ifade eden K.I. olayı şöyle anlattı; "7 ay önce kız çocuğumu dünyaya getirdim. Ailemin haberi olsaydı töre gereği beni öldüreceklerdi. Ya ben ölecektim ya da bebeğimi öldürecektim. Bu korkuyla bebeğimi öldürerek evin yanında bir yer kazıyıp gömdüm."

K.I.'nın evlilik dışı ilişki yaşadığı iddia ettiği E.E.'nin ise savcılıkta kendisine atfedilen suçlamaları reddederek kız ile ilişki yaşamadığını ve iftiraya uğradığını söylediği öğrenildi. Sorgulamalarının ardında genç K.I. ile E.E. tutuklanma istemi ile mahkemeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan zanlılar tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olaydan haberi olduğu belirtilen K.I.'nın yengesi ile savcılık tarafından koruma altına alınarak Van İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne teslim edildi.

EVLİLİK DIŞI İLİŞKİ YAŞAYAN E.E. VE K.I'NIN 1 AY ÖNCE TARAFLARIN RIZASI İLE EVLENDİRİLDİĞİ İDDİASI

Ancak zanlıların tutuklanması üzerine olayın seyri ile ilgili yeni gelişmeler eklendi. Savcılık dosyasında yer almayan ancak köylüler arasında konuşulanlara göre, K.I., bebeğini öldürmesinden sonra 1,5 ay önce durumu ailesine bildirerek, E.E. ile ilişki yaşadığını söyledi ve birlikte yaşadıklarını anlattı.

Bunun üzerine taraf aileler olayı gizli tutarak bir araya gelip K.I. ile E.E.'nin evlenmesine karar verdi. E.E. 4 bin YTL başlık parası vererek bir ay önce K.I. ile evlendikten sonra ilk eşi kendisinden boşanacağını söyledi. Durumu hazmedemeyen E.E. durumu jandarmaya haber vermesi ile olay patlak verdi.

Van Cumhuriyet Başsavcısı Yahya Akçadırcı, halk arasında konuşulanların dosyada yer almadığını ifade ederek, zanlıların tutuklanmasından sonra bu duyumların gelmeye başladığını söyledi.

Akçadırcı, Cumhuriyet Savcısı'nın olaya el koyarak geniş çaplı olarak soruşturmayı yürüttüğünü belirterek, konuşulan tüm konuların değerlendirileceğini vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious