Tüyler ürperten şok iddialar!

Tüyler ürperten şok iddialar!.5750
  • Giriş : 30.04.2009 / 07:33:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 16:29:33

2008 yılında ifade veren Dumlu, örgütün sözde yöneticisinin üst rütbeli subaylarla irtibatlı olduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


2008 yılında ifade veren Dumlu, örgütün sözde yöneticisi eski Astsubay Kadri Yalçın'ın, halen bölgede görevli olan bazı üst rütbeli subaylarla irtibatlı olduğunu ve istihbari bilgi aldığını öne sürdü. O şok ifadeler ek klasörlerde yer alıyor.

Asrın Davası'nın delil klasörlerinde yer alan belge tüyler ürpertici iddialar taşıyor.

Ciddi iddialar içeren belge, terör örgütü PKK'nın, bir dönem, sözde üst düzey yöneticiliğini yapan, Bülent Dumlu'nun ifadeleri.Terör örgütünün eski sözde yöneticilerinden Bülent Dumlu'nun 4 Aralık 2008'te ifadesi alınmıştı.

Bülent Dumlu, PKK'nın sözde yöneticilerinden, eski astsubay Kadri Yalçın'ın, halen bölgede görev yapan bazı Türk Silahlı Kuvvetlleri mensuplarıyla irtibatlı olduğunu iddia etti. Dumlu, terörist Kadri Çelik'in, bazı üst rütbeli generallerden ve subaylardan istihbarat bilgisi aldığını ileri sürdü.

Terörist Kadri Yalçın'ın adı, Aktütün ve Dağlıca karakollarına yapılan hain saldırılarla gündeme gelmişti. Dağlıca'da 16 Mehmetçik şehit düşmüş, 8 asker kaçırılmıştı. Aktütün karakolu'na yapılan terörist saldırıda da 15 askerimiz şehit olmuştu.

Bülent Dumlu ifadesinde, sadece terörist Kadri Çelik'in değil, yine örgütün üst düzey yöneticilerinden Murat Karayılan'ın da, görevdeki bazı askerlerden bilgi ve istihbarat aldığını öne sürdü. Ve bunu,2001 yılında, Karayılan'ın bizzat kendisinin anlattığını iddia etti. İddiaya göre, Karayılan,1992 - 1999 yılları arasında bölgedeyken, operasyonların nereye kadar devam edeceği, nerede biteceği, askerlerin geçiş güzergahları hakkında, kendisine istihbari bilgi geldiğini söylemiş.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*