Tuzla Tersaneleri çalıştayı ertelendi

Tuzla Tersaneleri çalıştayı ertelendi.8923
  • Giriş : 14.06.2008 / 20:33:00

DİSK Genel Sekreteri Tayfun Görgün, Tuzla tersanelerinde yaşanan sorunların çözümü için toplanacak çalıştayın ertelendiğini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Görgün, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'de kamuoyunun vicdanını yaralayan Tuzla tersanelerindeki ölümlü kazaların son bulması ve insanca yaşama koşullarının sağlanması için gereken adımları atmak üzere bugün toplanmasına karar verilen çalıştayın, ''tarafların önerilerini ortaklaştırmalarının olgunlaşamaması'' nedeniyle yapılamadığını ve ertelendiğini belirtti.

Tayfun Görgün, ''DİSK, bu konuda sadece 'ölümler son bulsun' irade beyanları yerine somut adımlar atılması gerektiğine inanmaktadır ve sorunların çözümü konusunda atılacak her adıma açıktır'' dedi.

Tuzla tersanelerindeki işçi ölümleri üzerine iki hafta önce, TOBB ve DİSK başkanları tarafından yapılması planlanan çalıştay, DİSK, Limter-İş, Dok Gemi-İş, Gemi İnşa Sanayicileri Birliği ve Deniz Ticaret Odası yetkilileri ile Türk Tabipler Birliği, TMMOB ve akademisyenlerden oluşan uzmanları bir araya getirecek, tersanelerdeki çalışma koşullarının izlenmesi ve iyileştirilmesi için çalışacak bir ''sektörel izleme kurulu''nun oluşturulması çalışmalarını başlatacaktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious