Tuzla'da molotoflu saldırı

Tuzla'da molotoflu saldırı.7577
  • Giriş : 10.10.2008 / 09:44:00

Tuzla'da terör örgütü PKK sempatizanı bir grup bir mağazaya ve İETT otobüsüne molotof kokteyli attı. Önlerine çıkan araçlara da zarar veren grup slogan atarak kaçtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Terör örgütü ele başısı Abdullah Öcalan'ın 9 Ekim 1998'de Suriye'den kovulmasını bahane eden PKK sempatizanları dün gece olay çıkardı. Ümraniye'de ve Tuzla'da meydana gelen olaylarda molotof kokteyli kullanan gruplar çevreye zarar verdi.

Tuzla Ahmet Yesevi Mahallesi İnönü Caddesi üzerinde Öcalan lehinde slogan atarak yürüyüşe geçen yaklaşık 20 kişi önlerine çıkan bir mağazaya molotof kokteyli ile saldırdı. Mağazadaki alevler çalışanlar tarafından kısa sürede söndürüldü. Mağazanın camları kırılırken alevlerden dolayı maddi hasar meydana geldi. Yürüyüşe devam eden ve üzerlerinde Öcalan posteri bulunan terör örgütü sempatizanları bir aracın camlarını patlattı. Grup daha sonra seyir halindeki İETT otobüsüne saldırdı. Kartal-Güzelyalı seferini yapan İETT otobüsü durağa yanaştığı sırada saldıran grup camları kırarak molotof kokteyli attı. İçinde yolcu bulunmayan otobüsün şoförü alevlere yangın söndürme tüpüyle müdahale etti. Camiden çıkan vatandaşların yardımıyla alevler kısa sürede söndürülürken araçta maddi hasar meydana geldi. Molotof kokteyli atarak otobüse zarar veren grup daha sonra koşarak olay yerinden kaçtı.

Polis çevredeki MOBESE kameraları, güvenlik kemaralarını inceleyerek failleri yakalamak üzere çalışma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*