Tüzmen: Bizi kimse ayrıştıramaz

Tüzmen: Bizi kimse ayrıştıramaz.9956
  • Giriş : 30.06.2007 / 23:23:00

Tüzmen: Bizi kimse ayrıştıramaz, tek yumruk gibiyiz

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, ''Bizi ayrıştırmaya çalışıyorlar. Ancak bizi yıkamazlar. Çünkü yumruk gibi kenetlenmişiz'' dedi.
Tüzmen, partisinin Adnan Menderes Bulvarı'ndaki seçim bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, milletvekili adayı olduğu Mersin'de yapmayı planladığı projelerden bahsederek, kentin 20 yıldan beri çözülemeyen sorunu olan çöp konusunda gerekli çalışmalara başladıklarını ve en kısa zamanda çözümleneceğini söyledi.
Parti olarak, Mersin'de önceki dönem birinci olamadıklarını ifade eden Tüzmen, ''Ancak bu seçimlerde açık ara farkla birinci parti olacağız. Zaten diğer partiler ne yapıyor? Türkiye'de bir tane parti kaldı. O da AK Parti'' şeklinde konuştu.
''Bizi ayrıştırmaya çalışıyorlar'' diyen Tüzmen, şunları kaydetti:
''Ne deneseler olmadı. Şimdi de etnik unsurları deniyorlar. Bosna Hersek ve Yugoslavya, ülkemize yapılmaya çalışanlara en güzel örneklerden. Bugün bu ülkelerin hiç biri yok. Orada kardeşi kardeşe vurdurdular ve bugün orada 6-7 farklı ülke var. Ancak hiç birinin gücü yok. Ama biz hep beraberiz. Bizi hiç bir zaman yıkamazlar. Çünkü yumruk gibi kenetlenmişiz. Ancak bunun daha da kuvvetli olması lazım ve bunu da kişi başına düşen geliri artırarak sağlayabiliriz. Türkiye'de demokrasi diyoruz. Demokrasi dediğimiz şey, kişi başına 5 bin dolarla zor. Bunun 15 bin dolar olması lazım.'' Bakan Tüzmen, konuşmasının ardından seçim bürosunun kurdelesini keserek, açılışı yaptı.
Tüzmen, açılış sonrası sahil yolunda bir süre yürüyerek, vatandaşlarla sohbet etti ve çiçek dağıttı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious