Tüzmen: 'İşsizlik ticaret ile çözülür'

Tüzmen: 'İşsizlik ticaret ile çözülür'.5252
  • Giriş : 03.11.2006 / 00:00:00

Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Kürşat Tüzmet işsizliğin ancak ticaret ile çözülebileceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çeşitli açılışlar için geldiği Gaziantep'in İslahiye ilçesinde yaptığı konuşmada Türkiye'nin en önemli, ama çözülemeyen sorunlarının başında işsizliğini geldiğini belirten Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, ticaretin gelişmesi ile bu sorunun halledileceğini söyledi. Türkiye'nin bu yıl 83 milyar dolar ihracat gerçekleştirdiğini belirten Bakan Tüzmen, 80 bin km tutan ziyaretlerinin sonuç vermeye başladığını, ancak yine de kendisiyle uğraşıldığını dile getirdi.

Tüzmen şunları söyledi: "Demir işlendikçe güçlü olur. Bizimle uğraşanlar hep olacaktır. Gaziantep'in bir ticaret merkezi olacağına söz vermiştik. seçim öncesinden millete verdiğimiz 5 T (ticaret, turizm, tarım, taşımacılık ve onları harekete geçiren tüzmen) halkın umudu haline gelmiştir. Ticaretin gelişmesiyle daha önce kahvehaneleri dolduran şoförlerimiz durmadan çalışmaktadırlar."

Milli Egemenlik Meydanı'nın açılışında İslahiye Sanayi Odası Meclis Başkanı Şakir Gültekin de bir konuşma yaparak ilk büstün açılışında da hazır bulunduğunu ifade etti ve bu gün de burada bulunmaktan büyük bir onur duyduğunu söyledi.

İslahiye Milli Egemenlik Meydanı'nda yeni yaptırılan Atatürk anıtı ve Milli Egemenlik Parkı'nın açılışını gerçekleştiren Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen İslahiye Belediyesi'nde Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, Gaziantep Milletvekilleri Mahmut Durdu ve Mehmet Sarı ile birlikte İslahiye Belediyesi'nin verdiği öğle yemeğine katıldı.

Daha sonra yeni açılan Huzur Der tarafından açılan etüt merkezine giden Bakan Tüzmen ve beraberindekiler etüt merkezi yetkilileri ve öğrenciler tarafından karşılandı. Etüt merkezinde eğitim gören öğrenciler ile yakından ilgilen Bakan Tüzmen öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektirdi ve onlarla masa tenisi oynadı. Huzur Der ve İslahiye Belediyesi'nin iş birliği ile açılan dernekte 120 öğrencinin eğitim gördüğünü belirten Dernek Başkanı Şaban Doğan kendilerini ziyaret etme nezaketinde bulunan tüm misafirlere teşekkür etti.

Bakan Tüzmen ve beraberindekiler daha sonra İslahiye AK Parti İlçe Başkanlığı'nı ziyaret ederek partililer ile görüştüler. AK Parti İslahiye İlçe Teşkilatı Başkanı Osman Öztürk ilçenin çeşitli sorunları hakkında Bakan Tüzmen'e çeşitli bilgiler vererek kendilerinden destek beklediklerini söyledi.

Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen Fevzipaşa ve Nurdağı Belediye Başkanlıklarını da ziyaret ederek, ilçenin ve beldenin sorunlarının çözümü için yardımcı olacağını dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious