Tüzmen Rahşan hanımı ziyaret etti

  • Giriş : 07.11.2006 / 00:00:00

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, eski Başbakan Bülent Ecevit'in vefatı dolayısıyla, eşi Rahşan Ecevit'e taziye ziyaretinde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Tüzmen, Ecevit'in Oran Sitesi'ndeki çalışma ofisinden ayrılırken gazetecilere,"Çok değerli devlet adamı, çok değerli bir lider ve Türk siyasetine, hepimize 'sayın' kelimesini kazandıran ve hepimizi nezakete davet eden, bugüne kadar siyasetteki veraset ve kendine has üslubuyla hepimize örnek olan ve karşısındakilerin dahi dürüstlüğünü her fırsatta vurgulamak zorunda kaldıkları bir değerli devlet adamını kaybetmenin derin acısı içindeyiz" dedi.

Tüzmen, Ecevit Başbakan olduğu dönemde, 1999'da kendisinin Dış Ticaret Müsteşarı olduğunu ifade ederek, şöyle dedi:

"Onunla beraber, ABD'de Türkiye'nin tekstil, konfeksiyon kotalarının genişletilmesi müzakerelerini yapmıştık. Hep destek vermiştir. Çok büyük desteğini aldım. Çok zorlu geçen müzakerelerdi. Bazen ümitsizliğe kapıldığımız anlar bile oluyordu. Ancak hep bize cesaret verdi ve oradaki görüşmeleri başarıyla tamamlayınca, hiç unutmuyorum, Washington'dan New York'a, sabah 07.00 uçağıyla gidecektik. Sabah 06.30'da beni herkesin içerisinde kutladı, başarılarımdan dolayı teşekkür etti. Çok zarif bir insandı. Siyasette de ayrı bir zarafeti vardı. Ama en çok onun Irak'ta Müsteşarlığım döneminde Irak ile çok zorlu ticaret anlaşmalarını yaparken bana verdiği destekle hatırlıyorum. Gerçekten zor işlerdi. Cesaretle adım atılması gereken işlerdi. Cesur insanların yapacağı işlerdi. Ve cesaretle bize bu desteği her zaman verdi. Allah rahmet eylesin, nur içinde yatsın. Acımız büyük, hepimizin başı sağ olsun.'' Tüzmen, Ecevit'in konutundan ayrılırken, Bülent Ecevit için oluşturulan taziye defterini de imzaladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious