Tüzmen: Şahin'in dönüşü iyi olacak

Tüzmen: Şahin'in dönüşü iyi olacak.5252
  • Giriş : 26.01.2007 / 00:00:00

Kürşad Tüzmen, "Gümrük Müsteşar Vekili Mehmet Şahin'in kendi isteği ile gelecek pazartesi gününden itibaren görevinden geçici olarak alınacağını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Esenboğa Gümrük Depoları'nda düzenlenen GÜMKART Projesi tanıtım töreninde konuşan Tüzmen, kendisinden önce kürsüye gelip görevden ayrılma talebini açıklayan Gümrük Müsteşar Vekili Şahin'in aldığı karara saygı duyduğunu söyledi. Gümrüklerde ortaya atılan iddialar ile ilgili olarak Müsteşar Vekili'nin açıklamasını hatırlatan Tüzmen, Şahin'in açıkladığı kararı "Koltuğa yapışan, haksız yere o koltuklarda oturan bir çok kişiye ve bizimle beraber çalışanlara örnek olmasını diliyorum" diyerek değerlendirdi.

Tüzmen, yargı süreci içerisinde bu tip olaylarla karşılaşılabilineceğini ancak buna sonuna kadar destek verilmesi gerektiğini belirterek, "Gayet objektif şekilde biz Türk yargısına hep güvendik. Verilemeyecek hesabım yok. Kurumum ve arkadaşımın da veremeyeceği hesabı yok." dedi.

Şahin'in bu davranışıyla örnek bir hareket sergilediğini kaydeden Tüzmen, bürokrasi ve siyasette bazı zamanlarda nadasa bırakılma dönemlerinin olabileceğine işaret etti. Tüzmen konuşmasını şöyle sürdürdü: "Ben de geçmişte gördünüz kendi isteğim ile ayrıldım. Ama dönüşüm farklı oldu. Bu arkadaşımı da geçici bir süre ile pazartesi gününden itibaren kendi talebi üzerine nadasa bırakacağım. Ancak şunu söyleyeyim geri dönüşü iyi olacak. Ben şuna inanıyorum; hepimiz aynı güçlüklerle karşılaşabiliriz. Daima bize yakışanı yapmamız lazım. Sonuçta Türkiye bir değişim, dönüşüm içerisinde. Yenilik yapan insanların, 7 gün 24 saat devamlı çalışan insanların sıkıntılarla karşılaşması çok doğaldır. Koşarken birilerinin ayaklarına basabilirsiniz. Ancak size şunu söyleyeyim; doğru sallanır ama hiç bir zaman yıkılmaz."

Konuşmaların ardından törenden Gümrük Müsteşar Vekili Şahin ile birlikte ayrılan Tüzmen'in, Şahin'i kendi makam otosuna aldığı görüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious