Tüzmen: Sınır ötesi operasyon yapılmalı

Tüzmen: Sınır ötesi operasyon yapılmalı.5252
  • Giriş : 15.04.2007 / 00:00:00

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen açılış ve temaslarda bulunmak üzere geldiği Sivas’ta günün yorgunluğunu Kangal Balıklı Kaplıca’da yüzerek attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Havuz içerisinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Tüzmen, “Terörün kökünün kazınması için sınır ötesi operasyon yapılması gerekiyor” dedi.

İl ziyareti sırasında katıldığı programların ardından günün yorgunluğunu atmak için Kangal ilçesinde balıklı kaplıcaya giden Devlet Bakanı Tüzmen, havuza girmeden önce suyun sıcaklığını kontrol etti. Vali Veysel Dalmaz, Milletvekili Orhan Taş ve çok sayıda partiliyle birlikte havuzda yüzen Kürşad Tüzmen, kaplıcayı çok beğendiğini söyledi. Havuz içerisinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kürşad Tüzmen, “Sınır ötesi operasyon yapılmalı, bebek katili, eroin taciri terör örgütünün ortadan kaldırılması gerekiyor. 40 bine yakın insanımızın ölmesine, binlerce şehit vermemize neden olan terör örgütüyle mücadelemizi sonuna kadar sürecek. Diğer ülkelerin yaptığı gibi Türkiye’nin de sınır ötesi operasyon yapma hakkı vardır.” dedi. Bakan Tüzmen Barzani’nin Türkiye aleyhine söylediği sözleri ise şöyle değerlendirdi:

“Bu sözler Türkiye’nin Irak ile ticari ilişkilerini etkilemeyecek. Bizim tek amacımız dış ticaretin sağlıklı olarak artması. Şuan Irak halkı çok zor bir dönemden geçiyor, onlara yardımcı olmamız gerek.”

İlk kez geldiği Sivas’ta balıklı kaplıcayı da değerlendiren Tüzmen, “Ben o kadar geziyorum. Dünyanın hiçbir yerinde buna benzer bir kaplıca görmedim. Görüyorsunuz bir taraftan dinleniyoruz ve diğer taraftan tedavi oluyoruz. Dolayısıyla buranın iyi değerlendirilerek turizme katkısını arttırmak gerekir” diye konuştu

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious